مرگ ۹۰ کارگر در استان تهران بر اثر حوادث کاری

نگام، کارگری – به گزارش ایلنا، در چهارماهه نخست سال جاری ۹۰ نفر در استان تهران بر اثر حوادث کاری جان خود را از دست داده‌اند.

براساس اعلام روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، درچهارماه نخست سال ۱۳۹۵،نود مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از حوادث کار ۱۰۶نفر اعلام شده بود۱/۱۵درصد کاهش یافته است.

از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در ۴ماه امسال ۸۸نفرمردو۲نفرزن بوده‌اند.

گفتنی ست صبح روز گذشته (۱۱ شهریور)، سقوط آسانسور در یک مجتمع تجاری و اداری در تهران، مصدومیت سه نفر از کارگران را به دنبال داشت.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، این حادثه ساعت ۹:۵۰ دقیقه صبح روز گذشته در خیابان استاد معین رخ داد.

علیرضا سیفی زاده رئیس ایستگاه ۸ آتش نشانی تهران در این مورد گفت: در یک مجتمع تجاری و اداری ۱۱ طبقه با شش طبقه منفی، به یکباره کابین آسانسور به علت حمل بار بیش از ظرفیت مجاز و پاره شدن کابل های آن از طبقه منفی سه به طبقه منفی شش سقوط کرد.

وی اضافه کرد: براثر این حادثه سه نفر کارگر که در داخل آسانسور مشغول جابجایی بار بودند از ناحیه دست، پا و کمر مصدوم شدند.

سیفی زاده تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از مهار کابین آسانسور و باز کردن درب آن، مصدومان که سه نفر مرد ۱۸، ۲۸ و ۳۷ ساله بودند را از داخل کابین آسانسور خارج کرده و برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: