کشتی امدادرسانی اکلیپس ترکیه عازم غزه شد

نگام ، بین الملل _ دومین کشتی «اکلیپس» حامل کمک بشردوستانه ترکیه از بندر مرسین عازم غزه شد.
به گزارش آناتولی فارسی ویسی کایناک معاون نخست‌وزیر ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: بعد از ماه مبارک رمضان کشتی کمک‌های انسانی «لیدی لیلی» حامل ۱۰ تن مواد غذایی، پوشاک و اسباب‌بازی بود را به غزه ارسال کردیم و اکنون به دستور رئیس جمهور و بنعلی یلدریم نخست‌وزیر کشور پیش از عید قربان کشتی دوم کمک‌های انسانی را به غزه می فرستیم.

وی افزود: “بارگیری کشتی «اکلیپس» امروز به پایان رسیده و از بندر مرسین عازم غزه می شود تا پیش از عید این کمک‌ها را به دست فلسطینیان برسد. اغلب کمک‌ها نیز برای کودکان است”.

کایناک بر اهمیت غزه برای ترکیه تاکید کرد و گفت: “سرنوشت مردم غزه سرنوشت ماست و نیازهای آنها را مانند نیازهای خود می دانیم. نگاه برادرانه ما نسبت به فلسطینیان ادامه خواهد داشت”.

معاون نخست وزیر ترکیه همچنین تصریح کرد: “کشتی دومی که به غزه فرستادیم بیشتر برای تامین نیاز کودکان و دانش آموزان است. در همین راستا ۱۰۰ هزار کیف مدرسه و لوازم و التحریر ارسال کردیم. همچنین هزار دوچرخه به عنوان عیدی برای کودکان عزیز فلسطینی و ۳۵۰ هزار پوشاک برای آنان فرستادیم”.

او در پایان اظهار داشت: با این کشتی همچنین ۱۰ هزار جفت جوراب پسرانه، ۱۰۰ ویلچر، ۲۸۸ تن آرد، ۱۷۰ تن برنج، ۹۵ تن روغن و ۶۴ تن شکر به غزه فرستادیم.

با دیگران به اشتراک بگذارید: