ایران در رده پانزدهم پارالمپیک ایستاد؛ چین با اختلاف زیاد اول شد

نگام، ورزشی – پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک برزیل با کسب ۲۴ مدال برای کاروان ایران و قرار گرفتن در رده پانزدهم به پایان رسید.

در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک در برزیل، کاروان ایران با کسب ۲۴ مدال شامل ۸ طلا، ۹ نقره و ۷ برنز و ایستادن در رده پانزدهم جدول رده‌بندی مدالی به کار خود پایان داد.

کاروان چین با فاصله بسیار زیاد نسبت به دیگر کشورهای حاضر در رقابت‌ها در رده نخست ایستاد.

چینی‌ها با کسب ۲۳۹ مدال شامل ۱۰۷ طلا، ۸۱ نقره و ۵۱ برنز اول شدند. بریتانیا با کسب ۱۴۷ مدال شامل ۶۴ نشان طلا، ۳۹ نقره و ۴۴ برنز در رده دوم جدول رده‌بندی مدالی قرار گرفتند.

اوکراینی‌ها با ۱۱۷ مدال شامل ۴۱ مدال طلا، ۳۷ نقره و ۳۹ برنز سوم شدند.

کشورهای آمریکا، استرالیا، آلمان، هلند، برزیل، ایتالیا و لهستان به ترتیب در رده‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

آمریکایی‌ها در حالی در رده چهارم ایستادند که با ۱۱۵ مدال و تنها یک مدال کمتر نسبت به اوکراین از کسب عنوان سوم بازماندند.

اسپانیا هم در حالی در رده یازدهم ایستاد که شب گذشته موفق شد در رشته بسکتبال با ویلچر اولین مدال خود را به دست آورد. نشان اسپانیایی‌ها در این رشته نقره بود.

کشور بلاروس در رده نوزدهم ایستاد. این کشور تنها با ۱۰ مدال موفق شد در این جدول رده‌بندی عنوان به دست آورد. از بین مدال‌های این کشور ایهاربوکی شناگر این کشور ۷ مدال شامل ۶ طلا و یک برنز را برای این کشور به دست آورده است.

برزیل میزبان این رقابت‌ها با ۷۲ مدال در رده هشتم ایستاد. دانیل دیاس ۹ مدال برای این کشور در رشته شنا به دست آورد.

از بین کشورهای آسیایی حاضر در مسابقات، چین اول، ایران دوم و ازبکستان در رده سوم ایستاد. ازبک‌ها در رده شانزدهم جدول رده‌بندی و کره‌جنوبی با ۳۵ مدال در رده بیستم قرار گرفتند.

هند در حالی در رده ۴۳ جدول قرار دارد که ورزشکاران این کشور موفق به کسب ۴ مدال در این بازی‌ها شدند. هندی‌ها برای مدال‌آوران جوایزی با ارزش میلیون‌ها دلار در نظر گرفتند.

ژاپنی‌ها با کسب ۲۴ مدال اما بدون نشان طلا در رده ۶۴ ایستادند.

در این دوره‌ از بازی‌ها مالزی برای اولین بار موفق به کسب مدال طلا در بازی‌های پارالمپیک شد. مالزیایی‌ها ۳ طلا و یک نقره از برزیل صید کردند و در رده ۳۶ ایستادند.

در مجموع کشورهای حاضر در این مسابقات، ۱۶ کشور تنها یک مدال به رنگ‌های طلا، نقره یا برنز کسب کردند.

در مجموع کشورهای حاضر در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک برزیل ۸۳ کشور موفق به کسب مدال و حضور در جدول رده‌بندی رقابت‌ها شدند.

مدال‌های ایران در پارالمپیک ریو به شرح زیر است:

طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان) و والیبال نشسته

نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه) ، فوتبال هفت نفره و فوتبال پنج نفره

برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شد و روز ۲۸ شهریورماه با برپایی مراسم اختتامیه پایان خواهد یافت.

در این دوره از مسابقات که به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی برگزار شد کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از ۱۱۰ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی حضور پیدا کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: