ارتش اسد آتش بس را شکست

نگام، بین الملل _ شش روز از توافق آمریکا و روسیه بر سر آتش بس میان اسد و مخالفان مسلح سوری می گذرد. این آتش بس برای امکان کمک رسانی غذا و دارو توسط سازمان ملل به مردم تحت محاصره به اجرا درآمد و دو گروه دولت اسلامی (داعش) و فتح الشام (جبهه النصره) را شامل نمی شد.

در روزهای گذشته نیروهای بین المللی اعلام کردند که دولت سوریه مجوزهای کمک رسانی را صادر نمی کند. از سویی دولت و نیروهای مسلح میانه رو هر یک دیگری را به نقض آتش بس متهم می کردند اما از شدت تنشها کاسته شده بود تا دیروز که دیروز که پنج جنگنده آمریکایی مواضع ارتش اسد در نزدیکی حلب را بمباران کردند و شصت نظامی او را کشتند.

ارتش آمریکا اعلام کرد آنها را با داعش اشتباه گرفته. روسیه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت شد و بعد به نشانه اعتراض نماینده روسیه جلسه را ترک کرد.

امروز رئیس جمهور ترکیه گفت ارتش این کشور برای شکست داعش و تأمین امنیت مرزهای ترکیه به سمت جنوب در سوریه پیشروی خواهد کرد و سرانجام با شلیک بمبهای بشکه ای توسط ارتش اسد روسیه اعلام کرد آتش بس شکسته شده و مدعی شد که این آتش بس یکطرفه و تنها از سوی اسد رعایت می شده و فرصتی بوده برای بازسازی قوای مخالفان مسلح، ادعایی که مخالفان اسد هم عکس آن را مطرح می کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: