ترکیه آماده ساخت استادیوم های ورزشی در قطر است

نگام ، بین الملل _ وزیر توسعه ترکیه در سفر به قطر، اعلام کرد شرکت‌های پیمانکاری ترکیه علاقه مند به ساخت استادیوم و مراکز ورزشی برای برگزاری بازی های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر هستند.
به گزارش آناتولی لطفی الوان، وزیر توسعه ترکیه در سفر به قطر و در دیدار با صالح محمد سالم الناب وزیر برنامه ریزی توسعه‌ای و آمار این کشور، گفت: “شرکت‌های پیمانکاری کشورمان تا کنون تعداد زیادی استادیوم‌ ورزشی مدرن در کشورهای مختلف ساخته‌اند و اکنون نیز در تلاش برای برعهده گرفتن ساخت مراکز ورزشی برای برگزاری موفقیت آمیز بازی های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر هستند”.

الوان در ادامه این دیدار، با تشکر از مسئولان قطر به دلیل حمایت از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و مردم ترکیه در پی کودتای نافرجام فرقه خشونتگرا و تروریستی فتو، گفت: “میان ترکیه و قطر یک ارتباط تجاری مستحکم وجود دارد ولی ما معتقدیم این روابط باید بیش از پیش گسترش یابد”.

وزیر توسعه ترکیه با اشاره به اینکه شرکت‌های پیمانکاری کشورمان مدت زیادی است در قطر فعالیت می کنند، اعلام کرد: این شرکت ها تا کنون اجرای ۱۲۳ پروژه را بر عهده گرفته‌اند.

صالح محمد سالم النابت، وزیر برنامه ریزی توسعه‌ای و آمار قطر نیز در این دیدار، اظهار داشت: سفر همتای ترکیه ای خود به کشورمان بر روی همکاری های دوجانبه تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

وی اظهار امیدواری کرد: روابط دو کشور در تمامی زمینه ها گسترش یابد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: