هواپیماهای جنگی ارتش ترکیه به خارج از آنکارا منتقل می شوند

نگام ، بین الملل _ وزیر دفاع ملی ترکیه اعلام کرد تانک‌ها، هواپیمای جنگی و بالگردهای نظامی ارتش ترکیه به بیرون از شهر آنکارا منتقل خواهند شد.

فیکری ایشیک وزیر دفاع ملی ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: “از این پس دیگر در آنکارا تانک، هواپیمای جنگی و بالگرد نظامی مشاهده نخواهد شد. این اداوات جنگی به بیرون از شهر منتقل خواهند شد.”

به گفته او “۴۵ هواپیمای جنگی و ۱۱ هلی کوپتر «آتاک» ساخت ترکیه که در جریان کودتای ۱۵ جولای سوی فرقه خشونتگرا و تروریستی فتو مورد استفاده قرار گرفته بودند به بیرون از پایتخت منتقل می شوند.”

وی افزود: پس از انتقال تانک ها و خودرو های زرهی به بیرون از آنکارا٬ ۱۸۰ جنگنده نیز از این شهر خارج و در پایگاه اسکی شهیر و مرزیفون شهر آماسیا مستقر می شوند.

وزیر دفاع ملی ترکیه در ادامه تصریح کرد:” در همین راستا، پادگان آموزشی آنکارا را نیز به شهر اسپارتا منتقل می کنیم. پس از اقدام کودتای نافرجام ۱۵ جولای، همانطور نخست وزیر ترکیه اعلام کرده بود پایگاه چهارم شکاری آنکارا تعطیل شد. سطح نظامی این پایگاه که نام آن به فرماندهی هوایی مرتد تغییر یافته بود به قرارگاه پشتیبانی هوایی تقلیل داده شد.”

وی اظهار کرد:” هواپیماهای جنگی از این مرکز فرماندهی به بیرون از آنکارا منتقل شدند. به دنبال انحلال ناوگان ۱۴۰، تعداد ۱۲ فروند هواپیمای جنگی اف-۱۶ به صورت موقت به شهر قونیه فرستاده شد. ۱۷ فروند جنگنده ناوگان منحل شده ۱۴۳ هوایی نیز به صورت موقت به این شهر انتقال داده شده است.”

قرار است این جنگنده ها، پس از انجام تعمیرات لازم به ناوگان‌های ۱۵۱ و ۱۵۳ در مرزیفون ملحق شوند. از سوی دیگر ۱۶ فروند هواپیمای جنگی اف-۱۶ نیز از ناوگان ۱۴۲ به ناوگان ۱۱۳ به اسکی شهیر فرستاده شده است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: