نمایش عکس‌های «ژان بودریار» در ایران

نگام، فرهنگ و هنر- نمایشگاه عکس‌های «ژان بودریار» فیلسوف، جامعه‌شناس و نظریه‌پرداز فرانسوی برگزار می‌شود.

علی‌اکبر شیرژیان – عکاس – با اعلام این خبر به ایسنا گفت: «بودریار» عکاسی هم می‌کرد و ما برای اولین‌بار میزبان عکس‌های او در ایران هستیم. در افتتاحیه نمایشگاه عکس‌های او، داریوش شایگان سخنرانی خواهد کرد.

او ادامه داد: در کاتالوگ نمایشگاه سه یادداشت از بودریار درباره‌ی عکاسی و تصویر که همسر او در اختیار ما قرار داده، چاپ شده که در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. علاوه بر این سه یادداشت، یک یادداشت هم از همسر او برای نمایشگاه آماده شده است.

نمایشگاه عکس‌های این فیلسوف نهم مهرماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در گالری «گذار» به نشانی خیابان نیاوران (باهنر)، خیابان جمشیدیه، شماره ۱۶ افتتاح می‌شود.

شیرژیان همچنین از رونمایی کتاب جدید خود با عنوان «باغ آلبالو» در موزه هنرهای معاصر خبر داد و گفت: «باغ آلبالو» برآمده و تجربه‌ی عملی از تئوری آن چیزی است که در کتاب قبلی‌ام با عنوان عکاسی مستند ارائه کرده‌ام. کتاب قبلی اکنون به چاپ چهارم رسیده و کتاب جدید تجربه‌ای از این کتاب به‌شمار می‌رود.

او اظهار کرد: کتاب «باغ آلبالو» یک مجموعه اپیزودیک است و واقعه‌ها و رویدادها با اتصال و اتحاد خود کل بزرگتری را تشکیل می‌دهند و روایتی ذهنی از تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود.

وی افزود: محمدعلی مرادی دارای مدرک دکتری فلسفه از آلمان و حسن خوبدل استاد تاریخ عکاسی دانشگاه تهران، سخنرانان مراسم رونمایی از این کتاب هستند.

«باغ آلبالو» را انتشارات شورآفرین در ۱۸۰ صفحه، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان روانه بازار کتاب کرده است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: