نامه احسان مازندرانی به معاون اول قوه قضاییه

نگام ، حقوق بشر _ احسان مازندرانی در خصوص حق داشتن وکیل برای متهمان امنیتی، نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضائیه نوشت. وی با اعلام این خبر که حدود سه دقیقه پیش از برگزاری دادگاه موفق به دیدار وکیلش شده، یادآور شد که این نامه را در راستای اطلاع سخنگوی قوه قضاییه نوشته و خواستار رسیدگی به این موضوع شده.

احسان مازندرانی در خصوص حق داشتن وکیل برای متهمان امنیتی، نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضائیه نوشت.

به گزارش ایسنا، احسان مازندرانی در این نامه، تاکید کرده است: با توجه به تاکیدات حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در کسوت سخنگویی قوه قضائیه مبنی بر حق برخورداری متهمان امنیتی در طول مراحل دادرسی از وکیل، در جریان بازداشت اینجانب در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال ۹۴ و تفهیم اتهام در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال ۹۴ از سوی بازپرس سابق شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه و تمدیدهای قرار بعدی بازداشت، به من اعلام شد که به استناد مواد ۱۹۰ و ۱۹۱ قانون آیین دادرسی کیفری شما حق داشتن وکیل ندارید مگر آنکه رئیس قوه قضائیه صلاحیت آن وکیل را تایید کند.

وی همچنین با اعلام این خبر که حدود سه دقیقه پیش از برگزاری دادگاه موفق به دیدار وکیلش شده، یادآور شد که این نامه را در راستای اطلاع سخنگوی قوه قضاییه نوشته و خواستار رسیدگی به این موضوع شده است.

به گزارش کلمه، احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان، پاییز گذشته بازداشت شد و اوایل اردیبهشت از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم ۷ سال زندان را دریافت کرد. حکمی که مرداد ماه سال جاری به دو سال تقلیل یافت.

مازندرانی در ارتباط با اتهام “اجتماع و تبانی” و “فعالیت علیه نظام” مجرم شناخته شده است.

خانواده او گفته اند که پرونده او در سال ۱۳۹۱ تشکیل شده که به همراه تعدادی دیگر از روزنامه نگاران بازداشت شده بود.

احسان مازندرانی پیش از آن در نامه ای، وضعیت خود را “هزینه” انتشار فیلم وداع اکبر هاشمی رفسنجانی با فرزندش مهدی و همچنین فیلم بیانیه خواندن مهدی هاشمی مقابل زندان در روز مراجعه به اوین دانسته بود.

مهدی هاشمی در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس خود روانه زندان اوین شد و پیش از آن، دو ویدیو از خداحافظی او با آیت‌الله هاشمی و نیز قرائت بیانیه اعتراضیش در مورد حکم صادره منتشر شد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: