چک‌های مداحان را شهرام امیری جعل کرده است

در برزخ افشاگری فیشهای نجومی، چند فیش حقوقی جعلی از مدیر مسئول روزنامه کیهان و چند خبرگزاری متعلق به نیروهای شبه‌امنیتی، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و چند روز پس مظلوم‌نمایی صاحبان فیش‌ها، به فراموشی سپرده شد.

با احتمال بسیار زیاد و بنا بر قرائن و اماره‌های قوی می‌شد حدس زد، این فیش‌ها، سناریوی ساخته‌شده خود بنگاه‌های شبه‌امنیتی خاص برای فرار به جلو صاحبان این نام‌‌ها و این مدیران، برای غبارآلوده کردن فضا جهت جلوگیری از کشف حقیقت، و فرار به جلو برای مخفی‌کردن رانت‌ها و حقوق‌های کلانی است که بی‌حساب و کتاب و فیش و سند، به اینها تعلق می‌گیرد و هیچ مرجعی هم عملا امکان بررسی یا ردیابی و رصد آن را ندارد، بود.

تردیدی نیست که روزنامه کیهان و رسانه‌های یاد‌شده، بدون این رانت‌ و ویژه‌خوارهای میلیاردی ابدا امکان ادامه راه و ماندن را ندراند. در حالی هستند و هر روز هم فربه‌‌تر و قوی‌تر از دیروز ظاهر می‌شوند. عنایات یژه و رانت‌هایی که حقوقی‌های نجومی در قبال آن‌ها عددی نبوده و نیست.

از طرفی کاملا مشخص بوده و هست که بزرگ‌ترین مانع توقف تخلف و رانت و فساد در کشور، روزنامه کیهان و اعوان و انصار آن روزنامه ‌هستند و با این وصف روزنامه کیهان نمی‌تواند و نمی‌خواهد که با حقوق‌های نجومی مبارزه کند. پس طرح سناریوی فیش‌های نجومی از طرف کیهان یک بازی سیاسی موقت بر علیه دولت روحانی و یک واکسن برای تقویت رانت‌خواران و ویژه‌خوادن و مفسدان بزرگ و شرکای آقای شریعتمداری، برای آمادگی در مقابل افشاگری‌هایی واقعی بود، که در اتاق فکر کیهان طراحی و اجرا و تمام شد و به جز یکی دو نفر که برکنار و بازداشت و عزل شدند، دیگر نه کیهان سراغی از فساد گرفت، و نه از کسی چیزی پرسید. دقیقا عین شهادت شهید مظلوم «صانع ژاله» که برای کیهان در روز شهادت تا مراسم چهلم ارزش ابزاری داشت و بعد از آن برای کیهان تمام شد.

خوشبختانه در آن زمان جنبش آگاه مردمی ایران در دام این سناریو نیفتاد و بلافاصله در تمام گروه‌های اجتماعی نوشته و تاکید و تذکر داده شد که این فیش‌ها جعلی و بازی است و درخواست شد از بازنشر آن خودداری شود.

از طرف دیگر پس از انتشار این تصاویر در فضای مجازی، از ارتش سایبری که ادعا می‌کرد و می‌کند که مگس را در هوا نعل و «ریگی» را در آسمان شکار می‌کند و هیچ تحرک مجازی از چشم تیزبین آنها مخفی نیست، در یافتن سرنخ‌ انتشار این فیش‌های جعلی در فضای مجازی خبری نشد که نشد.
از دوحال خارج نیست: یا واقعا تمام ادعاهای ارتش سایبری مبنی تسلط قوی بر فضای مجازی و رصد تمام رفتارهای مجازی بلوف و ادعای عاری از واقعیت است، یا آنکه سرشاخه‌هایی که این فیش‌های جعلی را تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، اصلا نیازی به شناساسی ندارند و از قبل شناخته شده و خودی هستند و با سناریوی خود کیهان و اعوان و انصار کیهان اقدام به این فیش‌اندازی زیر پای مردم و هوادران دولت به قصد غبارآلود کردن فضا برای جلوگیری از کشف حقیقت و و نهایتا گل‌آلود کردن اب به قصد صید ماهی مقصود کرده‌اند.

کمتر از ۶ ماه پس از آن اتفاق، رسانه‌های سمت مقابل اقدام به افشاگری در قبال املاک نجومی کردند و از یک فساد ریشه‌دار در بدنه حاکمیت پرده‌بردای کردند.
واکنش رسمی دستگاه قضا به این افشاگری و بازداشت سردبیر سایت افشاگر آن، رسما از یک بام و دو هوای آن قوه در قبال این افشاگری و افشاگری کیهان و از فساد دستگاه قضایی و همکاسه بودن دسنگاه قضا با کیهانیان و مفسدان و ویژه‌خوارن و ادعاهای دروغ ‌مبارزه با فساد این دستگاه حکایت می‌کند.

حالا و در آستانه ماه محرم‌الحرام، بعضی رسانه و به تبع آن شبکه‌های مجازی، تصاویری از چک‌های از بانک شهر، با مبالغی ناچیز در وجه بعضی از مداحان رسمی و بزرگ کشور منتشر کرده‌اند.
در واکنش به این تصاویر، ابتدا روابط عمومی شهرداری تهران، انتساب این چک‌ها به شهرداری تهران را رد و بلافاصله مداحانی که در تصاویر چک‌ها در وجه آن‌ها صادر شده بود، ادعا کردند چک‌ها جعلی است.

این‌که این چک‌ها جعلی یا واقعی است، باید اهل فن و منابع آگاه نظر بدهند. اما بدون تردید، در نظام هیئات مذهبی ایران پس از اتقلاب، همه عوامل یک هیئت در راه خدا و بدون مزد کار و خدمت می‌کنند و اما مداحی رایگان برای امام حسین (ع) عملا وجود خارجی ندارد و به استثنای اقلی مداح واقعی که ابدا هم حاضر نیستند شناخته شوند، مداحی در ایران به صنعت پولسازی تبدیل شده است، که با توجه به این‌که هیچ هیاتی درقبال هزینه‌ها و مخارجش، طرف حساب با سازمان‌های مالیاتی نیست، بنابراین هیچ مداحی هم مالیان بر درآمد نمی‌پردازد و رسما و شرعا با سرمایه و مزد حرام زندگی می‌کند و عملا این سرمایه تبدیل به رانت و اعمال نفوذ و اقتدار بر علیه منافع شهروندان و مظلوم و نگون‌بخت و البته غافل جامعه شده و هیچ مقامی هم یارای پرسش و مقابله با آن‌ها را ندارد.
با این وصف اگر این چک‌ها جعلی هم باشد، اصلا سوءاستفاده مداحان از عناوین مقدس و ثروت‌اندزوی بی‌حساب و کتاب و اقتدار نامشروع آن‌ها، اصلی است روشن‌تر از خورشید، که نیازی به جعل چک و فیش و انتشار عمومی ندارد و قبل از تلگرام و انتشار هم همه از آن خبر داشتند.

با وجود همه اینها‌، آیا ارتش سایبری طراحان این چک‌های جعلی را پیدا و به مردم معرفی خواهد کرد؟ یا طراحان این چک‌ها هم، طراحان‌‌ همان فیش‌های جعلی آقای شریعتمداری و مدیران فارس و … است که نیازی به شناسایی و معرفی ندارد؟
و البته اگر شناخته و معرفی هم شدند، کدام تضمین وجود دارد که مثل شهرام امیری، در تلوزیون قهرمان هسته‌ای معرفی و بعد تحت عنوان جاسوس هسته‌ای اعدام نشوند؟

با دیگران به اشتراک بگذارید: