برای انتخابات ریاست جمهوری پدرم را نگه داشته اند

نگام ، سرویس گفتگو _ همرماه سال گذشته بود که ’عیسی سحرخیز‘ روزنامه نگار، فعال سیاسی و مدیر کل مطبوعات داخلی در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی برای چندمین بار و این بار همزمان با چهار روزنامه نگار دیگر بازداشت شد تا پروژه نفوذ دشمن که توسط آیت الله خامنه ای ظرح شده بود نمود عینی به خود بگیرد. یکی از خصوصیات زبانزد آقای سحرخیز شجاعت و ایستادگی اوست، صفتی که این بار نیز به کمکش آمد و او در مقابل آنچه ’فشار برای اعتراف به کار نکرده‘ خواند، دست به اعتصاب غذا زد. همزمان رسانه های حکومت اعلام می کردند که سحرخیز از طریق همکاری با رسانه های خارج از کشور با نوشتن مقالات و ارائه تحلیل و همچنین جذب نیرو برای آنها از بین روزنامه نگاران داخل کشور به پروژه نفوذ کمک می کرده است.

حالا بعد از حدود یکسال آقای سحرخیز در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه به اتهام توهین به رهبری با درج عنوان ’کازینو سید علی‘ در خاطرات زندانش به بیست و یک ماه حبس محکوم شده. دادگاهی که علی رغم اعلام وکیل علیزاده طباطبایی که به عنوان اولین دادگاه جرائم سیاسی در کشور برگزار خواهد شد، غیر علنی و بدون حضور هیأت منصفه برگزار شده است. آقای سحرخیز هم اعلام کرده به زودی اعتصاب غذای خود را از سر می گیرد.

در این باره وبسایت خبری-تحلیلی نگام با “مهدی سحرخیز” پسر این روزنامه نگار و فعال سیاسی منتقد حکومت، که در نیویورک به سر می برد همراه شده تا از وضعیت این پرونده بگوید. مهدی به نگام می گوید که پدرش بیشتر این یکسال را در انفرادی و یا در بیمارستان گذرانده و ماهیانه مبالغ هنگفتی بابت هزینه بیمارستان و دستمزد دو سرباز نگهبان می پردازد. این گفتگو را در ادامه تماشا کنید.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: