آسیب‌های وارده به تامین اجتماعی در دولت گذشته قابل جبران نیست

نگام ، سیاسی _ ناطق نوری گفت: دولت‌ها نگاه صحیحی به سازمان تامین اجتماعی نداشته‌اند و در دولت قبل این وضعیت تشدید شد و مثل بسیاری جاهای دیگر، در آن هشت سال آسیبی به مملکت رسید که به سادگی قابل جبران نیست.

به گزارش جماران، علی اکبرناطق نوری، در دیدار مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تاسف بار این است که تامین اجتماعی برای مسئولان کشور به درستی معرفی نشده است، ادامه داد: از اینکه یک گروه افراد سالم، کاردان، کارشناس و دلسوز و متدین با وحدت در سازمان تامین اجتماعی مشغول خدمت به مردم هستند، بسیار خوشحالم.

وی بر لزوم ارائه گزارش وضعیت سازمان تامین اجتماعی به مسئولان کشور، تاکید کرد و گفت: در رابطه با اعلام شرایط و معرفی وضعیت سازمان تامین اجتماعی به مسئولان کشور اقدام کنید و شناخت آنها را از این سازمان مهم بیشتر کنید.
ناطق نوری اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صحیح وضعیت سازمان تامین اجتماعی برای عموم مردم را از دیگر مسائل دارای اهمیت برشمرد و افزود: برای تبیین و معرفی تامین اجتماعی برای عموم مردم به اندازه کافی فعالیت انجام نشده است و باید وضعیت این سازمان و خدماتی که ارائه می‌دهد را به نحو صحیح معرفی کنید.

وی اضافه کرد: باعث خوشحالی است که دکتر نوربخش مسئولیت سازمان تامین اجتماعی را برعهده دارند؛ کسی که مسائل این سازمان را با تمام وجود و با گوشت و پوست خود درک کرده و اینگونه نیست که افرادی مبتدی و خارج از این سازمان مدیریت این مجموعه با اهمیت را بر عهده بگیرند.

تعهدات تامین اجتماعی به موقع ارائه می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در این دیدار به معرفی تامین اجتماعی و خدمات متنوع آن پرداخت و گفت: سازمان تامین اجتماعی به ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشورخدمت رسانی می‌کند که شامل کارگران و بازنشستگان و اعضای خانواده آنان هستند.

سیدتقی نوربخش اظهارکرد: در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی و خانواده آنان که پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند، تمامی ابعاد زندگی آنان اعم از دریافت خدمات درمانی و امرار معاش آنان متاثر از سازمان تامین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه بخش اعظم هزینه خدمات سازمان تامین اجتماعی ازمحل منابع حق بیمه کارگران بدست می‌آید، افزود: درسال جاری ماهیانه ۵۲ هزار میلیارد ریال برای خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود که مقایسه این هزینه با بودجه عمومی کشور نشان دهنده اهمیت سازمان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی همواره نسبت به انجام به موقع تعهدات اقدام کرده است، گفت: تعهدات سازمان تامین اجتماعی در قبال بیمه شدگان و بازنشستگان قطعی است و به موقع و بدون تاخیر پرداخت می‌شود.

وی افزود: پیگیری‌ها و اقداماتی در رابطه با تدوین و ابلاغ سیاست‌های کلی رهبری در حوزه بیمه و تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام درحال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک و با ابلاغ این سیاست‌ها شاهد گشایش در سازمان تامین اجتماعی و تسهیل خدمت رسانی این سازمان باشیم.

در این دیدار قائم مقام و تعدادی از مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی گزارش اقدامات حوزه تخصصی خود را ارائه کردند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: