انعقاد قرارداد میان سازمان همکاری اسلامی و خبرگزاری آناتولی

نگام ، بین الملل _ قرارداد همکاری میان سازمان همکاری اسلامی و خبرگزاری آناتولی در آنکارا امضا شد.

به گزارش آناتولی قرارداد همکاری میان سازمان همکاری اسلامی و خبرگزاری آناتولی در مراسمی در آنکارا به امضای متین موتان اوغلو؛ سردبیر و معاون مدیر عامل آناتولی و مها عقیل؛ مدیر واحد اطلاع رسانی سازمان همکاری اسلامی رسید.

در این مراسم، موتان اوغلو با اظهار امیدواری نسبت به گسترش روابط خبرگزاری آناتولی و سازمان همکاری اسلامی، گفت: این قرارداد از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است.

وی با تاکید بر اهمیت بسته خبرهای جهان اسلام که در این خبرگزاری تهیه می شود، تصریح کرد: قبلا جای خالی چنین خبرهایی کاملا مشهود بود.

موتان اوغلو با اشاره به اهمیت همکاری میان کشورهای اسلامی به دلیل نیازشان به یکدیگر، گفت: خبرگزاری آناتولی با تولید اخبار این بسته سعی در افزایش راه های ارتباطی با تمامی کشورهای اسلامی دارد و از این منظر با اهداف سازمان های اسلامی نیز همخوانی دارد.

وی افزود: ”خبرگزاری آناتولی، به عنوان بزرگترین خبرگزاری ترکیه و منبع اصلی رسانه های کشور اکنون ۱۵۰۰ مشترک دارد و علاوه بر زبان ترکی، به ۱۰ زبان زنده دنیا خبر منتشر می کند. این خبرگزاری با هدف تبدیل شدن به یک برند جهانی در حال گسترش فعالیت های خود است”.

مها عقیل نیز امضای چنین قراردادی را مایه مباهات دانست و گفت: خبرگزاری آناتولی یکی از شناخته شده ترین خبرگزاری های دنیاست و نشر خبر به ۱۱ زبان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسلمانان، یک پنجم جمعیت جهان را تشکیل می دهند، خاطر نشان کرد: سازمان همکاری اسلامی متعلق به تمامی مسلمانان جهان است و امضای این قرارداد فرصتی فراهم می کند تا روند اتفاقات مربوط به مسلمانان را تعقیب کنیم.

در پایان این مراسم، موتان اوغلو گلدان چینی از صنایع دستی شهر کوتاهیای ترکیه را به رسم یادبود و کتاب روایت وقایع کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه را به عقیل اهدا کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: