عدم پذیرش قرار وثیقه سیامک میرزایی

نگام، حقوق بشر – دادگاه عمومی بخش گلستان استان تهران به درخواست بازجویان پرونده سیامک میرزایی از پذیرش وثیقه صادره برای آزادی موقت وی خودداریکرد. این ممانعت از آزادی درحالی اتفاق می‌افتد که حدود یک‌ماه از آخرین تماس آقای میرزایی می‌گذرد و خانواده او از وضعیتش بی‌اطلاعند.

به گزارش سحبانیوز، صبح روز یک‌شنبه یازدهم مهرماه، در حالی که پدر این زندانی امنیتی جهت ارائه وثیقه یک میلیارد تومانی صادره، به دادگاه عمومی بخش گلستان استان تهران نزد قاضی رجبی بازپرس رسیدگی به پرونده مراجعه کرده بود، با عدم پذیرش سند از سوی این قاضی مواجه شد.

یک منبع نزدیک به خانواده میرزایی با اعلام این خبر گفت: “قاضی رجبی به پدر سیامک گفته بود بازجویان امنیتی بند ۲۰۹ از وی خواسته اند آزادی او را به بعد از تعطیلات محرم موکول کند. حدود یک‌ماه از آخرین تماس آقای میرزایی می‌گذرد و خانواده او از وضعیتش بی‌اطلاع و نگرانند.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “این قاضی هم‌چنین مامورینی که جهت درخواست رسمی این موضوع به دادگاه گلستان مراجعه کرده بودند را با پدر سیامک میرزایی روبرو و از بازجویان خواسته که درباره وضعیت پسرش به او اطلاعاتی داده شود. بازجویان به پدر سیامک گفته بودند فعلا پسر شما مهمان ما خواهد بود.”

بیش از یک ماه پیش سیامک میرزایی در تماس با همسرش خبر داده بود که پس از چهل روز از سلول انفرادی به سلول چند‌نفره بند ۲۰۹ انتقال شده است.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: