بسیاری از اقدامات دولت قبل منجر به سنگینی بدنه این دولت شده است

نگام ، سیاسی _ یک نماینده مجلس معتقد است که توصیه رهبر انقلاب به معنای پایان رقابت انتخاباتی نیست و چنانچه آقای روحانی مشکلات اقتصادی را در ماههای باقیمانده تا انتهای دولت دهم رفع نکند حتما با رقابتی منطقی تر در ریاست جمهوری مواجه خواهد شد. او در عین حال تاکید کرد که کاندیدا هنوز مشخص نیست.

به گزارش اعتمادآنلاین حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتماد آنلاین با اشاره به نامه احمدی نژاد به رهبر انقلاب گفت: در کشور یک نظام داریم و یک دولت. مقتضیات نظام جمهوری اسلامی ایران را رهبر معظم انقلاب تشخیص می دهد ولی در شرایطی که رقابت بر سر دولت است چون عرصه رقابت عرصه دولت ها است و این نظام هم عرصه کلیت است؛ ایشان مقتضیات کلی نظام را تشخیص می دهد ولی در شرایط رقابتی میان جریان های سیاسی ایشان فقط توصیه می کنند.
وی ادامه داد: ایشان معمولا به سود جریانی موضوع نمی گیرد و توصیه شان هم یک توصیه منطقی و حکیمانه بود مبنی براینکه در شرایط کنونی که دشمنان برای جمهوری اسلامی ایران کلی برنامه چیدند، ایشان مخالف دو قطبی شدن فضای جامعه،افزایش بدون توجه امکانات مملکت و افزایش انتظارات مردم و یا ایجاد انتظارات فزاینده در جامعه است. چرا که ایجاد انتظارات فزاینده در جامعه ای که با محدودیت امکانات مواجه است حتما مشکلاتی را ایجاد می کند.
این نماینده مجلس به دلایل توصیه رهبر انقلاب به احمدی نژاد اشاره و تصریح کرد: به نظر بنده دو عاملی که موجب شد بحث نیامدن آقای احمدی نژاد مطرح شد، این است که با حضور احمدی نژاد فضای کشور دو قطبی از نوع غیر انتخاباتی و غیر رقابتی شود. دو قطبی غیر انتخاباتی و غیر رقابتی شرایطی دارد که در دهه ۷۰ و در دهه ۸۰ دو مورد غیر قابل دفاع و فتنه های غیر قابل دفاع را به دنبال داشت. موضوع دیگر اینکه آقای احمدی نژاد استاد ایجاد انتظارات فزاینده در میان مردم است. به همین دلیل اگر در انتخابات حضور پیدا می کرد با ایجاد انتظارات فزاینده در میان مردم می توانست بازهم مشکلاتی را برای مملکت ایجاد کند.
فلاحت پیشه یادآور شد: در حال حاضر دو مشکل اصلی در حوزه مدیریت داریم که اولی در حوزه پرداخت ها به مردم، کارمندان و … است؛ دوم هم در حوزه استخدام ها و امنیت شغلی افراد است. متاسفانه بسیاری از اقداماتی که در طول ۸ سال صورت گرفته منجر به سنگینی بدنه دولت شده که دولت کنونی هم نمی تواند از زیر بار آن خارج شود. مانند استخدام های بی رویه ای که در حال حاضر خواهان ارتقا هستند و نمی توانند در موقعیت شغلیشان ارتقا پیدا کنند و یا در زمینه پرداختهایی که صورت گرفته و روز به روز موجب افزایش تورم در کشور می شود.
وی ادامه داد: میزان یارانه ای که هر سه ماه پرداخت می شود برابر با یک سال عملیات عمرانی دولت -در میانگین دولت آقای روحانی- است که اینها باعث ایجاد مشکلاتی در جامعه شده است. لذا معتقدم که توصیه رهبری به آقای احمدی نژاد و نیامدن ایشان به عرصه انتخابات یک اتفاقی است که در سطح نظام شکل گرفت و این به معنای منع شدن اتفاقات آینده در سطح رقابت انتخاباتی و پایان رقابت انتخاباتی نیست. قطعا آقای روحانی اگر نتواند در طول ماههای باقیمانده دولتش به مهمترین مشکل دولت که اقتصاد است بپردازد و رفع مشکل نکند حتما با رقابتی منطقی تر در ریاست جمهوری مواجه خواهد شد منتها کاندیدا هنوز مشخص نیست.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص تکلیف احمدی نژاد در جریان اصولگرایی گفت: برخی از نخبگان کشور نگاه فردی به سیاست دارند و خودشان را در جریانات قرار نمی دهند ایشان هم به این شکل هستند.
فلاحت پیشه در پایان تاکید کرد: بعید می دانم که احمدی نژاد با توجه به توصیه رهبری خودش را برای انتخابات شوراها آماده کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: