شایعه تغییر وزیر ارشاد فضاسازی رسانه‌ای رقیب است

نگام ، سیاسی _ یک منبع آگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رد شایعه برکناری قریب الوقوع وزیر ارشاد این موضوع را در شرایطی که حسن روحانی در سفر شرق آسیا و دیدارهای مهم با رهبران کشورهای آسیایی است را یک شیطنت و فضاسازی رسانه‌ای دانست.

به گزارش روزنامه ستاره صبح به نقل از دیباچه؛ از روز گذشته شایعات مختلفی در برخی خبرگزاری و فضای مجازی مبنی بر تغییر در کابینه دولت منتشر و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را اولین قربانی دولت آن هم چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در خرداد ۹۶ اعلام کردند و شروع به گمانه زنی در خصوص جایگزین‌های جنتی نیز کردند. موضوعی که با توجه سفر رئیس جمهور به شرق آسیا و دیدارهای مهم با روسای جمهور کشورهای آسیایی مطرح کردن آن در چنین شرایطی کمی عجیب بود.

حتی یک کانال اطلاع رسانی تلگرامی امروز در خبری عجیب از حضور حجت‌الله ایوبی معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سرپرست موقت و جایگزین جنتی تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد اما براساس تماس خبرنگار دیباچه با یک منبع موثق و آگاه در وزارت ارشاد برای صحت و سقم این ماجرا این منبع آگاه با اشاره به روحیه رئیس جمهور اظهار داشت: براساس روحیه جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم تاکنون سابقه نداشته که وقتی ایشان در سفری مهم به سر می‌برند که این سفر نتایج اقتصادی مهمی برای کشور به همراه دارد، اینچنین ناگهانی دست به تغییر کابینه بزنند و اساسا رئیس جمهور تصمیمی برای تغییر کابینه ندارد.

وی که نخواست نامی از او در این مطلب آورده شود ادامه داد:آنچه از روز گذشته به صورت وسیع و به یکباره در فضای رسانه ای در خصوص تغییر ناگهانی در کابینه آن هم با برکناری وزیر ارشاد روی داد، یک کمپین هدفمند رسانه‌ای است تا دستاوردهای مهم سفر رئیس جمهور به شرق آسیا و نتایج آنرا را تحت الشعاع قرار دهد. هرچند رئیس جمهور ممکن است به عملکرد برخی وزار انتقادهایی را داشته باشد اما اساسا نیتی برای تغییر کابینه ندارد و اینگونه اخبار فضاسازی برای فشار رسانه‌ای به دولت و تحت‌الشعاع قرار دادن نتایج این سفر است که بزودی رسانه ای خواهد شد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: