داستان لوزانو و تیم ملی والیبال به کجا می‌رسد؟

نگام، ورزشی – در حالی که قرارداد رائول لوزانو با تیم ملی والیبال به پایان رسیده است ، هنوز مشخص نیست فدراسیون چه تصمیمی درباره نیمکت تیم ملی خواهد گرفت؟
تیم ملی والیبال ایران مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو را با کسب عنوان پنجمی مشترک به پایان رساند. مسابقاتی که حضور در آن آرزوی چندین و چند ساله والیبال ایران بود. آرزوی که با حضور «رائول لوازنو» سرمربی آرژانتینی تیم ملی محقق شد.
پس از این مسابقات و در حالی که قرارداد این مربی ۶۰ ساله آرژانتینی تا پایان المپیک ۲۰۱۶ ریو منعقد شده بود، این سوال بیش از پیش در ذهن اهالی والیبال ایجاد شد که آیا فدراسیون نشینان اقدامی برای تمدید قرارداد لوزانو انجام خواهند داد یا به دنبال گزینه دیگر برای نیمکت تیم ملی والیبال هستند.
فدراسیون هنوز تصمیم قطعی نگرفته است
در حالی که نزدیک به دو ماه از پایان قرارداد لوزانو با فدراسیون والیبال ایران می‌گذرد، اما هنوز تصمیمی قطعی از سوی رییس ودبیر کل فدراسیون والیبال گرفته نشده است. محمود افشاردوست ، دبیر فدراسیون والیبال ایران، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه چه تصمیمی در خصوص نیمکت تیم ملی پس از پایان قرارداد لوزانو ،‌ اتخاذ خواهند کرد، گفت: انتخاب مربی تیم ملی موضوعی نیست که برای تصمیم‌گیری درمورد آن عجول باشیم. فدراسیون باید تمام شرایط را بسنجد و در این باره تصمیم بگیرد.
دبیر فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه حرف و حدیث‌های زیادی در خصوص پیوستن لوزانو پس از پایان قراردادش با ایران، به تیم‌های دیگر شنیده می‌شود، اظهار داشت: لوزانو در حال حاضر یک مربی آزاد است و اختیار این را دارد که در هر تیمی که دوست دارد کارش را ادامه دهد.
شاید لوزانو هم یکی از گزینه‌های ما برای ادامه کار باشد اما هنوز تصمیم نهایی در این باره را نگرفتیم. ما به فرصت کافی نیاز داریم تا ضمن بررسی عملکرد لوزانو در زمان حضورش روی نیمکت ایران باقی مربیانی که مدنظر داریم را هم مورد کنکاش و بررسی قرار دهیم تا به تصمیم نهایی خود برسیم.
اظهارات محمود افشار دوست در این باره در حالی مطرح شد که تیم ملی والیبال ایران پس از پایان مسابقات المپیک تورنمنتی را پیش رو نخواهد داشت تا سال آینده که باید در مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۷ حضور پیدا کند.
در حالی که ملی‌پوشان والیبال ایران این روزها تمرینات خود را در تیم‌های باشگاهی خود سپری می‌کنند هنوز تصمیم قطعی درباره تیم ملی والیبال گرفته نشده است. شاید با آغاز لیگ برتر بهتر باشد سرمربی تیم ملی ، چه لوزانویی که پیش از این روی نیمکت تیم ملی بود و چه گزینه‌ دیگری که شاید قرار است سکان هدایت تیم ملی را در آینده عهده دارد شود، فرصت دیدن مسابقات باشگاهی ایران را داشته باشد تا با زیر ذره بین قرار دادن عملکرد ملی پوشان و دیگر بازیکنان تیم ملی به آینده تیم ملی بزرگسالان کمک کند.
زمزمه‌های پیوستن لوزانو به لهستان
در همان روزهایی که مسابقات المپیک تازه به اتمام رسیده بود و در حالی که مسئولان فدراسیون والیبال لهستان پس از ناکامی تیمشان در المپیک از ادامه همکاری با استفان آنتیگا فرانسوی منصرف شده بودند، زمزمه‌هایی به گوش رسید که پیرمرد آرژانتینی مذاکراتی با لهستانی‌ها برای سرمربیگری تیم ملی لهستان انجام داده است.
 این  خبر که بیشتر در رسانه‌های لهستانی منتشر شده بود همان روزها از سوی رائول لوزانو تکذیب شد. لوزانو در گفتگو با رسانه لهستانی با اشاره به اینکه منکر علاقه‌مندی‌اش به کار با تیم ملی لهستان نمی‌شود، انجام هر گونه مذاکره در این باره را تکذیب کرد: «من از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ در تیم ملی لهستان حضور داشتم و تجربه شیرینی از کار با تیم ملی این کشور دارم. با این حال هنوز مذاکره‌ای با این تیم انجام نداده‌ام و هر چه هست حدس و گمان رسانه‌هاست. با این حال  اگر فدراسیون والیبال لهستان بخواهد نام مرا در فهرست نامزدهای هدایت تیم ملی کشورش قرار دهد این امکان وجود دارد که بخواهم با دیگر نامزدها رقابت کنم.»
رائول لوزانو در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرد هنوز هم بسیاری از روزنامه‌های لهستانی مُصر هستند که قرارداد لوزانو با تیم ملی لهستان نهایی شده است و حتی برخی از رسانه‌ها از مدت زمان این قرارداد خبر دادند و مدعی شدند قرارداد فدراسیون والیبال لهستان با رائول لوزانو آرژانتینی قراردادی ۴ ساله است.
با دیگران به اشتراک بگذارید: