عربستان و اسرائیل در مقابله با ایران، اتحاد مشترک تشکیل بدهند

نگام ، بین الملل _ رئیس کمیسیون امور روابط عمومی عربستان و آمریکا (لابی ساپراک) در امریکا در اظهاراتی از اسرائیل خواست که با عربستان «اتحاد مشترک» تشکیل دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از هیل، بنیانگذار سازمان امور عمومی عربستان در ایالات متحده امریکا از ریاض درخواست ایجاد یک اتحاد مشترک با اسرائیل را مطرح کرد.

سلمان الانصاری رئیس کمیسیون امور روابط عمومی عربستان و آمریکا ( لابی ساپراک) در هیل نوشت که اتحاد بین عربستان و اسرائیل می‌تواند به نفع خاورمیانه بزرگ و همچنین منافع مشترک دو طرف در همکاری‌های اقتصادی باشد.

او که یک شخصیت برجسته سعودی است این لابی را برای بهبود درک مشترک میان عربستان و آمریکا تاسیس کرده است.

سلمان الانصاری در بخش‌هایی از این اظهارنظر خود مدعی شده است که عربستان و اسرائیل هرگز هیچ رویارویی‌ای نداشتند و این می‌توانند در‌ها را بر روی روابط استراتژیک دو جانبه باز کنند.

او در این مقاله نوشت اسرائیل و عربستان طی ۷۰ سال گذشته سیاست خارجی متعادل و معقولی داشته‌اند و هرگز اقدام خصمانه و تحریک آمیزی علیه یکدیگر نداشته‌اند و در نتیجه، این یک درک مشترک است.

رئیس لابی ساپراک تصریح کرد اسرائیل ممکن است بتواند در برنامه‌های آینده ولیعهد عربستان محمد بن سلمان همکاری کند. در این راستا، او گفت: محمد بن سلمان از نظر تحلیل‌گران سیاسی فردی عملگراست و همه این شاخص‌ها نشان می‌دهد که او آماده و علاقه‌مند به توسعه روابط واقع‌گرایانه با اسرائیل است.

او مدعی شد عربستان و اسرائیل در مواجه با تهدید ایران به راحتی می‌توانند متحد شوند.

الانصاری همچنین در این روزنامه آمریکایی مدعی شد روابط عمومی بین اسرائیل و عربستان ممکن است موضوع حساسی برای مردم در عربستان باشد چرا که اکثر مردم با هرگونه توافق با اسرائیل قبل از حل و فصل مساله فلسطین مخالفند.

او مدعی شد: اعتماد باید ایجاد شود و این در شرایطی که هر دو طرف با تهدید گروه‌های افراطی که به طور مستقیم توسط نظام ایران حمایت می‌شوند مواجه‌اند راحت‌تر خواهد بود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: