سخنرانی متهم اصلی حمله به سفارت عربستان در یک هیئت عزاداری

نگام ، سیاسی _ حسن کردمیهن، متهم اصلی ساماندهی نیروهایی که سال گذشته به سفارت عربستان در تهران حمله کرده بودند، دو شب پیش در یک هیات عزاداری سخنرانی کرد.

به گزارش شبکه‌های اجتماعی و بنا بر تصاویری که منتشر شده است کردمیهن در مراسم هیات کبوتران رضوی سخنرانی کرد. گفتنی است پرونده کردمیهن در دادگاه ویژه روحانیت در حال رسیدگی است.
هیئت کبوتران رضوی تحت نظر موسسه نورومعرفت در زمان مسئولیت رمضانی امام جمعه کرج تأسیس شد. اما حسینی همدانی امام جمعه حال حاضر در شهر اجازه فعالیت به این موسسه نداد.

موسسه در سال ۱۳۸۹ در تهران شعبه‌ای با نام «بهشت» تاسیس کرد که هیئت مدیره آن کردمیهن، مجید باباخانی و… هستند. بخش اعظم بودجه این موسسه تحت عنوان قرارداد فرهنگی شهرداری با موسسه «بهشت» تامین می‌شود. این هیئت در حال حاضر ۲۰ شعبه در تهران دارد. به گفته منبع آگاه در این هیئت، با شروع جنگ سوریه، اعضای اصلی هیئت برای ایجاد هسته‌های فرهنگی و اداره حرم حضرت زینب در حوزه علمیه‌ای در کنار حرم حضرت زینب مستقر شدند. این منبع آگاه هم چنین گفته است که این هیئت در دور اول انتخابات سال ۸۴ حامی قالیباف ، دور دوم و سال ۸۸ حامی احمدی‌نژاد بود و در سال ۹۲ نیز نیرویش را صرف طرفداری از قالیباف کرد.

حمله به سفارت عربستان یک دستور کاملا مستقیم از طرف حسن کردمیهن نبود. او یک فایل صوتی در گروه نزدیکانش در شبکه‌ای مجازی می‌گذارد که در آن می‌گوید «چند تا با غیرت پیدا نمی‌شوند که حساب این … را برسند؟». بلافاصله همان شب بعد از برگزاری هیئت، ۲ اتوبوس پر از اعضاء در موقعیت سفارت عربستان حاضر می‌شوند. اکثر دستگیرشدگان در آن شب طلبه و روحانی بودند، که تعدادشان ۴۰ نفر گزارش شده است. به گفته منبع آگاه، نیروی قدس سپاه و فرمانده این نیرو، پس از غائله سفارت عربستان با این افراد به‌طور کامل قطع همکاری کردند

با دیگران به اشتراک بگذارید: