سیا در حال طرح‌ریزی حمله‌های سایبری علیه پوتین است

نگام ، بین الملل _ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در واکنش به حمله‌های سایبری احتمالی روسیه علیه کارزار نامزد دموکرات در حال طرح‌ریزی حمله‌های متقابل است.

به گزارش ایلنا به نقل از ان‌بی‌سی، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در حال آماده شدن برای حمله‌های سایبری «مخفیانه» بر روی روسیه است. این حمله‌ها در پاسخ به حمله‌هایی که بر اساس گفته این سازمان از سوی روسیه برای تحت تاثیر قرار دادن روند انتخابات در آمریکا علیه «هیلاری کلینتون» نامزد ریاست‌جمهوری‌ آمریکا انجام گرفته است.

براساس این گزارش، این «عملیات گسترده» سیا برای «مخدوش کردن وجه»‌ رهبری روسیه طرح‌ریزی شده است.

بنا به اعلام این سازمان،‌ «مقام‌های وقت و قبلی» این سازمان،‌ که این گزارش را ارائه داده‌اند، اطلاعات مستقیمی از این شرایط دارند.

منابع آگاه اعلام کرده‌اند سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در حال آماده شدن برای عملیات بوده و حتی «اسناد مورد نیاز» برای هدف قرار دادن «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «تاکتیک‌های سیاسی‌اش‌» آماده کرده‌اند.

کمی پیشتر در هفته گذشته،‌ کاخ سفید اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در حال بررسی «پاسخ‌های احتمالی» به مسکو است. «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهوری هنوز در رابطه با «پاسخ‌های احتمالی» تصمیم نگرفته است و چنین تصمیاتی از پیش اعلام نشده و ممکن است هیچ‌ وقت نیز به اطلاع عموم نرسد.

یک منبع آگاه به این شبکه گفت که «شکافی» میان اعضا دولت اوباما در رابطه با نحوه پاسخ آمریکا به این حمله‌ها وجود دارد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: