داعش را تا عمق ۲۰ کیلومتری مرزهای مان پاکسازی کرده ایم

نگام ، بین الملل _ وزیر دفاع ترکیه در سخنانی با اشاره به موفقیت آمیز بودن عملیات سپر فرات، اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش تا فاصله ۲۰ کیلومتری از مرزهای کشور پاکسازی شده اند.
به گزارش آناتولی فکری ایشیق وزیر دفاع ترکیه که در مراسم افتتاح خانه فرهنگی جانبازان استان قوجاالی سخنرانی می کرد، گفت: در نتیجه عملیات سپر فرات که امروز شاهد آن هستیم، عناصر گروه تروریستی داعش را در طول حدود ۹۰ کیلومتر از مرزهایمان (با سوریه) و تا عمق ۲۰ کیلومتری پاکسازی کرده ایم.

ایشیق با اشاره به شلیک چندین خمپاره از سوی سوریه به طرف شهرهای مرزی ترکیه در گذشته، ادامه داد: پس از این شلیک خمپاره از آنجا به خاک کشور ما به این آسانی ها نخواهد بود. انشاالله عملیات را بیش از این در جهت جنوب ادامه خواهیم داد، با افزودن یک منطقه ۴۵ کیلومتری به طول ۹۰ کیلومتری از مرز مشترک، منطقه امنی را ایجاد خواهیم کرد که دیگر از آنجا هیچ تهدید امنیتی نخواهد توانست کشور ما را هدف قرار دهد.

– برخی کشورها خواستار خرید کشتی های جنگی ساخت ترکیه هستند

وزیر دفاع ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه شانزدهمین بالگرد جنگی ساخت ترکیه با نام «آتاک» نیز به ارتش کشور تحویل داده شده و قرار است در آینده فروش این محصول به کشورهای دوست را نیز آغاز شود، اضافه کرد: “در چارچوب پروژه «کشتی ملی»، کشتی حیبلی آدا را ۵ سال پیش، کشتی بویوک آدا را ۳ سال پیش، بورگازآدا را ۴ ماه پیش به آب انداخته ایم و کشتی قینالی آدا را نیز سال ۲۰۱۷ به آب خواهیم انداخت. الان برخی کشورها خواستار خرید این کشتی ها هستند. ما اکنون ساخت سلاح های با تکنولوژی بالا را نیز آغاز کرده ایم. یکی از اهدافمان نیز ساخت هواپیمای تهاجمی ملی است و در حال حاضر فعالیت های مربوط به آن نیز شروع شده است”.

– دوره دفاع از درون مرزهای کشور به پایان رسیده است

فکری ایشیق با اشاره به اینکه در پی تصفیه خائنین موجود در ارتش ترکیه پس از کودتای ۱۵ ژوئیه موفق به آغاز عملیات سپر فرات شده اند، گفت: “دوره دفاع از خود و وطن مان از دورن مرزهای کشور به پایان رسیده است. اولویت ما پس از این، از بین بردن تمامی تهدیدات علیه کشور از هر منطقه احتمالی است. با این روند به عملیات ادامه خواهیم داد”.

با دیگران به اشتراک بگذارید: