بزرگترین خیانت به جامعه را کسی می‌کند که عوام‌فریب است

 نگام، سیاسی _ بزرگترین خیانت به یک جامعه را کسی می‌کند کسی می‌کند که عوام‌فریب است. خیانت‌کار کسی است که مردم جامعه را در انحطاط و جمود فکری نگه می‌دارد. وقتی که مردم را در نادانی و نفهمی نگه داری می‌توانی از آن‌ها استفاده کنی.

همه خیانت‌کاران تاریخ اول مغز مردم را شستشو دادند و سپس بر آن‌ها سوار شدند. ملت زنده هیچ‌گاه زیر بلیت خرافات و موهومات نمی‌رود.معاویه و جریانش عوام‌فریبی کردند و چهره دین را تغییر دادند و با حرف‌های فریبنده‌شان مردم را گول زدند، جوانان تاریخ را با دقت بخوانند، آن‌گاه است که متوجه می‌شوند بسیاری از اتفاقات که رخ می‌دهد در گذشته هم تکرار شده است. …

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ما برای دفاع از منافع ملی خودمان در سوریه می‌جنگیم، چراکه در سنگر اول باید جلوی دشمن را گرفت وگرنه مرحله به مرحله به خاک و خانه‌ات نزدیک می‌شود.

به گزارش ایسنا،  علی‌اکبر ناطق نوری درمراسم گرامیداشت سی‌وچهارمین سالگرد شهادت چهارمین شهید محراب آیت‌الله اشرفی اصفهانی درمسجد امیرالمؤمنین تهران با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم اظهار کرد: آیت‌الله اشرفی اصفهانی با بیان این‌که هر نهضت، قیام و انقلابی برای ابدی‌شدن به دو مولفه خون و پیام نیاز دارد، گفت: برای این‌که انقلاب‌ها دچار تحریف و بدعهدی نشوند، باید پیام داشته باشند. حفظ این پیام نیازمند خون است و ارزش‌دادن به این خون مجددا احتیاج به پیام دارد. می‌خواهم بگویم که خون و پیام دومولفه اصلی برای حفظ و ادامه راه انقلاب‌هاست.

وی ادامه داد: پیامبر اسلام برای نجات انسان‌ها از انحطاط و بت‌پرستی سختی‌های زیادی متحمل شد، ایشان پیامی را برای مسلمانان به جای گذاشت اما با توجه به بدعهدی‌هایی که پس از رحلت ایشان در تاریخ اسلام ایجاد شد، نیاز بود تا امام حسین(ع) قیام کند و با خون خود این پیام را حفظ کند. در ادامه حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) برای حفظ خون امام حسین(ع) پیام عاشورا را به نسل‌های بعدی انتقال دادند. باید برای جوانان‌مان تبیین کنیم که چرا امام حسین(ع) قیام کرد و امام حسن(ع) صلح را پذیرفت. وظیفه ماست تا تفاوت میان این دو را به آنها توضیح دهیم. تفاوت در زمانه حکومتداری معاویه و یزید بوده است. معاویه عوام‌فریب بود و یزید علنا مرتکب جنایت می‌شد. وی درهمین رابطه گفت: بزرگترین خیانت به یک جامعه را کسی می‌کند که عوام‌فریب است. خیانتکار کسی است که مردم جامعه را در انحطاط و جمود فکری نگه می‌دارد. وقتی که مردم را در نادانی و نفهمی نگه داری، می‌توانی از آنها استفاده کنی. همه خیانتکاران تاریخ اول مغز مردم را شست‌وشو دادند و سپس بر آنها سوار شدند. ملت زنده هیچ‌گاه زیر بلیت خرافات و موهومات نمی‌رود. معاویه و جریانش عوام‌فریبی کردند و چهره دین را تغییر دادند و با حرف‌های فریبنده‌شان مردم را گول زدند، جوانان تاریخ را با دقت بخوانند، آن‌گاه است که متوجه می‌شوند بسیاری از اتفاقات که رخ می‌دهد، در گذشته هم تکرار شده است.

وی همچنین گفت: امام حسین(ع) نمی‌خواستند که برای قدرت قیام کنند بلکه ایشان تأکید داشتند که می‌خواهند جلوی انحراف دین را بگیرند. امام خمینی(ره) هم در زمان پیروزی انقلاب تأکید می‌کردند که برای حفظ اسلام آمدند. ایشان توانایی استفاده از فرصت‌ها را به نفع حفظ اسلام داشتند، مثلا حضورشان در مدرسه فیضیه و سخنرانی که موجب رقم‌خوردن واقعه ١۵ خرداد شد، ازجمله آن بود. ناطق نوری دربخش دیگری از این سخنرانی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی درآخرین جلسه‌ای که با روحانیت پیش از شهادت‌شان داشتند، گفتند: انقلاب به جایی رسیده که باید برای حفظ آن خون داد. اگر انقلاب ما امروز زنده است، برای خون‌هایی است که به پایش ریخته شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که پس از رحلت امام(ره) دشمنان ایران و اسلام فکر می‌کردند که انقلاب ایران اسلامی تمام شده است، گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها پس از رحلت امام خوشحال بودند که کار ایران اسلامی تمام شده است اما خداوند به ما رحمت کردند و مجلس خبرگان، رهبری شایسته برای این انقلاب انتخاب کردند. خط اصلی انتخاب مقام معظم رهبری را هم خود امام خمینی(ره) دادند. بارها از امام خمینی(ره) می‌پرسیدند که رهبر بعد از ایشان چه کسی است و ایشان می‌گفتند همین آقای خامنه‌ای. آیت‌الله‌ هاشمی‌رفسنجانی پس از رحلت امام درمجلس خبرگان این موضوع را مطرح کردند و از شاهدانی که این موضوع را شنیده بودند، مثل حاج احمد آقای خمینی خواستند که این موضوع را شهادت دهد. حالا امروز می‌بینیم که چه رهبر شجاع و بیداری داریم.

ناطق نوری با اشاره به وقایع منطقه خاورمیانه و جنگ درسوریه اظهار کرد: درمنطقه‌ای که همه درجنگ و التهاب هستند، ایران با تمام دشمنانی که دارد، در امنیت ایستاده است. این اتفاق با حضور رهبری شجاع و مردمی وفادار رخ می‌دهد و نشان می‌دهد که مردم ما مفهوم ضرورت پیام و خون را درک کرده‌اند. وی ادامه داد:‌ پیش خودتان فکر کنید که چرا آن‌قدر آمریکا با ما دشمن است. چرا سعودی‌های خبیث آن‌قدر از ما کینه دارند. آنها دنبال این بودند که نقشه خاورمیانه بزرگ خود را اجرا کنند. سوریه را از نفس بیندازند و پل ارتباطی ما با لبنان را قطع کنند. وقتی ارتباط ما با حزب‌الله لبنان قطع شود، به راحتی حزب‌الله را سرکوب می‌کنند و در ادامه با فلسطینی‌هایی که امروز به جای سنگ با موشک می‌جنگند، برخورد می‌کنند. وی درپایان گفت: امروز ما برای منافع ملی خودمان در سوریه می‌جنگیم. در سنگر اول باید جلوی دشمن را گرفت وگرنه مرحله به مرحله به خاک و خانه‌ات نزدیک می‌شود. آمریکا هم در سوریه به فکر منافع خودش است.

جنایات منافقین از ذهن مردم ایران پاک نمی‌شود
همچنین  محمد اشرفی اصفهانی در بخشی از این مراسم اظهار کرد: چهارمین شهید محراب شخصیتی بودند که برای هرکسی که می‌شناختندشان به مثابه یک الگو بودند. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، ایشان از شخصیت‌های اصلی انقلاب بودند. وی اظهار کرد: شهید محراب، آیت‌الله اشرفی اصفهانی به‌ دست منافقین به شهادت رسید و این گروهک تروریستی هم‌اکنون با رژیم آل‌سعود، وهابیون و رژیم صهیونیستی هم‌پیمان شده و برای محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جای شرمندگی دارد که با کسانی که چنین شخصیت‌هایی را ترور کرده‌اند، دست می‌دهد و رابطه برقرار می‌کند. اشرفی اصفهانی تأکید کرد: منافقین در روزهای نخست دست در دست صدام داشتند و امروز نیز به آل‌سعود و رژیم صهیونیستی پناه برده‌اند اما باید بدانند که جنایات آنها هیچ‌گاه از ذهن مردم ایران پاک نخواهد شد. وی درپایان از مسئولان کشور خواست که در ایام شهادت امام اول شیعیان امیرالمؤمنین(ع) یک روز یا یک هفته به شهدای محراب اختصاص داده شود؛ چراکه شهدای محراب برای نسل‌های جدید ناشناخته هستند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: