اظهارات سخنگوی شورای نگهبان از یک دانشجوی حقوق هم بعید است چه رسد به یک حقوقدان!

نگام، سیاسی _ در ادامه واکنش‌ها به سخنان کدخدایی مبنی بر نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس، محمود صادقی، نماینده مردم تهران که دانش‌آموخته رشته حقوق است با اشاره به این حقیقت که «شورای نگهبان نظارت استصوابی را در دوره چهارساله فرد دارد»، در صفحه توییتر خود نوشته است: با توجه به قانون اساسی این اظهار نظر از یک دانشجوی حقوق هم بعید است چه رسد به یک حقوقدان!…

به گزارش کلمه محمود صادقی نماینده مجلس نوشته است «شورای نگهبان نظارت استصوابی را در دوره چهارساله فرد دارد»، با توجه به قانون اساسی این اظهار نظر از یک دانشجوی حقوق هم بعید است چه رسد به یک حقوقدان!

در ادامه واکنش‌ها به سخنان کدخدایی مبنی بر نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس، محمود صادقی، نماینده مردم تهران که دانش‌آموخته رشته حقوق است با اشاره به این حقیقت که «شورای نگهبان نظارت استصوابی را در دوره چهارساله فرد دارد»، در صفحه توییتر خود نوشته است: با توجه به قانون اساسی این اظهار نظر از یک دانشجوی حقوق هم بعید است چه رسد به یک حقوقدان!

به گزارش کلمه، شامگاه یکشنبه عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» تأکید کرد که بر اساس سیاست‌های ابلاغی جدید، شورای نگهبان باید تا پایان دوره نمایندگی، بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت کند. این در حالی است که نمایندگان مجلس نظری متفاوت با سخنگوی شورای نگهبان داشته و معتقدند با تأیید صحت انتخابات حوزه از سوی شورای نگهبان، فرآیند نظارت این شورا بر انتخابات نیز پایان می‌یابد.

در همین باره علی مطهری هشدار داده که نظارت بر نمایندگان در طول دوره نمایندگی اگر بخواهد شامل اظهارنظرهای نمایندگان شود حریت و آزادگی آنها را از بین می‌برد.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز قبل از توییت خود در تذکری در مجلس گفته که عدول از قانون اساسی باعث شده که متاسفانه در روزهای اخیر اظهارنظرهای غیرمنطبق با موازین حقوقی ازسوی برخی از اعضای شورای نگهبان درخصوص استمرار نظارت این شورا بر صلاحیت نمایندگان در طول چهار سال نمایندگی مطرح کردند.

او اضافه کرده در کلیه موادی که به نظر شورای نگهبان تمکین می‌کنیم، در واقع از حق قانونی مجلس عدول می‌کنیم و این مسئله نیز خلاف قانون اساسی است.

هشداری که پاسخ علی لاریجانی را در پی داشت که توصیه کرد: ایستادگی کنید و در مباحثی که فکر می‌کنید از مواضع حقوقی مجلس عدول می‌شود، ایستادگی کنید تا این اتفاق نیافتد و از حق مجلس دفاع کنید.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: