واکنش جواد لاریجانی به تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران

نگام ، سیاسی _ جواد لاریجانی با انتقاد شدید از پیشنهاد غربی‌ها برای تاسیس دفتر در تهران گفت: عنوان کردند با تاسیس این دفتر می‌خواهند با مدافعان حقوق بشر و NGO های داخل کشورمان ارتباط نزدیک بگیرند لذا باید بدانند دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد چنین لانه فسادی تأسیس شود.
به گزارش افکارنیوز، جواد لاریجانی با انتقاد شدید از پیشنهاد غربی‌ها برای تاسیس دفتر در تهران گفت: عنوان کردند با تاسیس این دفتر می‌خواهند با مدافعان حقوق بشر و NGO های داخل کشورمان ارتباط نزدیک بگیرند لذا باید بدانند دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد چنین لانه فسادی تأسیس شود.
محمدجواد لاریجانی در حاشیه پنجمین نشست مشترک پلیس بین‌الملل ناجا با قضات و کاشناسان قضایی با تاکید بر اینکه ایران به هیچ وجه بیانیه پارلمان اروپا را قبول نداشته و آن را نخواهد پذیرفت، اظهار داشت: بیانیه پارلمان اروپا اگرچه دارای قدرت اجرایی نیست ولی بیانگر مقاصد این اتحادیه در تعاملات خود با ایران است.
دبیر ستاد حقوق بشر افزود: در این بیانیه در تمام حوزه‌ها تعاملات این اتحادیه با ایران را تعریف کرده، ما اشکالات زیادی می‌بینیم چرا که حتی در حوزه تجاری نیز به کشورمان به عنوان محل فروش کالاهای اروپایی نگاه شده است.
وی اضافه کرد: حتی در مسئله هسته‌ای نیز در این بیانیه به صورت بی‌ادبانه عنوان شده است که ایران باید حواسش جمع باشد چرا که در صورت کمترین تخلف تمام تحریم‌ها باز می‌گردد و این بی‌ادبی در حالی است که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده و به صورت یکجا آنها را اجرایی کرده است و ای کاش که تعهداتمان را به صورت یکجا انجام نمی‌دادیم.
لاریجانی افزود: در موضوع حقوق بشر هم همینطور است و آنها صلاحیت ندارند بگویند که ما باید خودمان را اصلاح کنیم در حالی که آنها مملو از خشونت و نقض حقوق بشرند.
دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد شدید از پیشنهاد غربی‌ها برای تاسیس دفتری در تهران گفت: این دفتر اگر برای پیگیری موضوعات تجاری باشد مشکلی نیست ولی آنها عنوان کردند که به دنبال تاسیس این دفتر می‌خواهند با مدافعان حقوق بشر و NGO های داخل کشورمان ارتباط نزدیک بگیرند تا از روند اجرای حقوق بشر در کشورمان اطمینان حاصل کنند لذا باید بدانند که دستگاه قضا قطعا اجازه نمی‌دهد تا چنین لانه فسادی در ایران تاسیس شود.
وی در بحث حقوق بشر و مذاکرات حقوق بشر نیز با تاکید بر ضرورت رعایت احترام متقابل در این مذاکرات گفت: ما از این جهت در موضوع حقوق بشر با آنها مذاکره می‌کنیم تا نشان دهیم به جز حرف‌های آنها حرف‌های بسیار خوب دیگری در بحث حقوق بشر وجود دارد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: