ترکیه نخستین شهرک صنعتی اختصاصی را در ایران راه اندازی می کند

نگام ، بین الملل _ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اعلام کرد که اتاق صنایع استانبول نخستین شهرک صنعتی اختصاصی را در این کشور راه اندازی می کند.
به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در رابطه با تفاهم نامه ای که با اتاق صنایع استانبول امضا شده است، اعلام کرد: برای نخستین بار در ایران یک شهرک صنعتی مستقل توسط سرمایه گذاران خارجی راه اندازی می شود.

وی افزود: “مذاکره با اتاق صنایع استانبول برای ایجاد شهرک تخصصی ترکیه ادامه دارد. ترک ها برای احداث ۱۴۰ واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ میلیارد دلار برنامه ریزی کرده اند. همچنین اعلام کرده اند خدمات طراحی را هم خودشان انجام می دهند”.

یزدانی در ادامه در باره محل استقرار این شهرک صنعتی اظهار داشت: ترکیه برای محل استقرار شهرک چند شاخص را عنوان کرده است که از آن جمله باید نزدیک به فرودگاه، راه آهن و جاده باشد و زیرساخت های آب، برق و گاز آن نیز فراهم شده باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه اتاق صنایع استانبول ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت این شهرک خواسته گفت: ما تا کنون ۱۵ منطقه را به آنها پیشنهاد داده ایم.

با دیگران به اشتراک بگذارید: