کدام عقل سلیم به کی‌روش اولتیماتوم می‌دهد

نگام، ورزشی – رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر حفظ آرامش فوتبال ملی و با بیان اینکه با امیر عابدینی بعد از جلسه با سرمربی تیم ملی جلسه ای نداشته، گفت: کارلوس کی‌روش از حمایت کامل فدراسیون برخوردار است.

مهدی تاج  درباره اتفاقات اخیر و مصاحبه های کارلوس کی روش و امیر عابدینی، گفت: در همین ابتدا باید بر حفظ آرامش فوتبال به ویژه فوتبال ملی تاکید کنم. به عنوان رییس فدراسیون فوتبال از همه ارکان فوتبال به صورت جدی می خواهم که برای حفظ اتحاد و این آرامش به فوتبال کمک کنند. ضمن اینکه مسوولان و دستگاه های نظارتی هم بر حفظ آرامش تاکید دارند. خوشبختانه با نتایج کسب شده در تیمهای ملی هم حال فوتبال خوب است و نمی توان این دستاورد را که متعلق به همه کشور است نادیده گرفت.

وی افزود: پیشانی فوتبال ایران تیم ملی است و همه می بینید که تیم ملی هم به لطف زحمت کادر فنی، بازیکنان و به ویژه کارلوس کی روش شرایط بسیار خوبی دارد. همانطور که دیروز سرمربی تیم ملی گفت چین و قطر مجبور شدند بعد از چند بازی سرمربی خود را تغییر بدهند و با هزینه بسیار گزاف که شاید چند برابر بودجه سالانه فدراسیون فوتبال ماست، مربیان دیگری را جذب کنند اما خوشبختانه با تلاش و عرقی که کی روش، کادر فنی و بازیکنان نسبت به تیم ملی ایران دارند، ما وضعیت بسیار بهتری نسبت به رقبا داریم.

تاج در پاسخ به این سوال که عابدینی در مصاحبه روز گذشته اش با رادیو عنوان کرد که در جلسه شما با کی روش، فدراسیون به او اعلام کرده که باید بعد از بازی با سوریه تکلیف خود را روشن کند تا فدراسیون فرصت لازم را داشته باشد، گفت: به عنوان رییس فدراسیون فوتبال جوابم درباره این حرف کاملا روشن است. چطور می شود برای سرمربی تیمی که در بهترین شرایط است به دنبال تعیین تکلیف باشیم. کدام عقل سلیم و منطقی این را می پذیرد؟ در این جلسه به هیچ عنوان در خصوص موضوعاتی مانند اولتیماتوم بعد یا قبل از بازی با سوریه بحث نشد و من هم بعد از جلسه نه با آقای عابدینی و نه با هیچ یک از اعضای هیات رییسه صحبت یا جلسه ای درباره جلسه ام با کی روش نداشتم.

تاج افزود: باید بپذیریم که فوتبال ما از امکانات حرفه ای برخوردار نیست. فدراسیون فوتبال در ماه‌های اخیر تمام تلاش خود را برای رفع این کمبودها انجام داده و کی روش هم در مصاحبه هایش به این موضوع اذعان داشته اما نمی شود این را کتمان کرد که با مشکلاتی در بحث زمین تمرین و دیگر کمبودها روبه رو هستیم. ضمن اینکه کی روش این امکانات را برای فوتبال ما می خواهد و بعد از او هم این امکانات برای فوتبال ما خواهد ماند.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تنها من به عنوان رییس فدراسیون مسئولیت مستقیم درباره سرمربی تیم ملی دارم.

تاج با رد این صحبت که تیم ملی فقط چهار دست لباس دارد، گفت: این موضوع صحت ندارد و همانطور که عرض کردم فدراسیون فوتبال تمام تلاشش را برای تجهیز تیم ملی به کار بسته و مطمئنا ما هم برای تیم ملی کم نخواهیم گذاشت. ما در هر بازی یکدست لباس تحویل خود بازیکنان داده ایم اما تحویل بیش از یکدست عملی نیست چون کیفیت این لباسها بالاست و تهیه این لباسها در زمان کوتاه مشکلاتی به لحاظ زمانی دارد.   ما برای هر بازی سه دست لباس داریم که اگر در طول بازی اتفاقی افتاد آن را در اختیار داشته باشیم. ضمن اینکه قولی که دولت در خصوص کمک داده، درخواست اولویت دار ما و کادر تیم ملی است چرا که ما پول تیمهای پایه را داده ایم ولی در تیم بزرگسالان برخی تعهدها را نتوانسته ایم انجام دهیم و برای رفع این نیاز به کمک جدی و فوری دولت داریم.

با دیگران به اشتراک بگذارید: