کلینتون با اختلاف ۶ درصدی از ترامپ پیش است

نگام ، بین الملل _ بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها نامزد حزب دموکرات با اختلاف شش درصد از نامزد جمهوری‌خواه پیشی گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بر اساس آخرین نظرسنجی‌های انجام گرفته فاصله «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواه وی به شش درصد افزایش یافته است.

این نظرسنجی‌ها که در روز جمعه از سوی موسسه رویترز/ایپسوس انجام گرفته، حاکی از آن است که ترامپ حمایت خود را میان زنان از دست داده است.

نظرسنجی‌های انجام گرفته در تاریخ ۲۱ تا ۲۷ اکتبر نشان‌دهنده آن است که ۴۲ درصد از افرادی که یا تا کنون رای داده‌اند یا انتظار می‌رود که در هشتم نوامبر رای‌دهند، از کلینتون حمایت کرده‌اند که این میزان در مقابل ۳۶ درصدی است که به ترامپ رای می‌دهند. هفته گذشته این فاصله چهار درصد بوده است.

این نظرسنجی‌ها پیش از آن انجام گرفته که اف‌بی‌آی اعلام کند که کارزار کلینتون را در رابطه با پرونده ایمیل‌های وی مورد تحقیق قرار داده است.

«جیمز کمی» رئیس اف‌بی‌آی در نامه‌ای به چندین سناتور جمهوری‌خواه گفت که این نهاد از وجود این ایمیل‌ها مطلع شده و آن‌ها را مرتبط با تحقیقات خود دانسته است. هرچند که اف‌بی‌آی از میزان اهمیت این ایمیل‌ها اظهار بی‌اطلاعی کرده و هنوز زمان‌بندی مشخصی برای تحقیقات خود ارائه نکرده است.

ترامپ به طور مکرر، در نظرسنجی‌ها در نزدیکی کیلنتون قرار گرفته است. سطح حمایت از وی کمتر از ۴۰ درصد باقی مانده است.

کلینتون در میان رای‌دهندگان زن، با حدود ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است. این میزان از چهار درصد هفته گذشته بالاتر است. کلینتون در دو ماه گذشته در میان زنان از ترامپ جلوتر بوده است،‌ البته میزان این فاصله از یک درصد تا ۱۱ درصد تفاوت داشته است.

ویدیوی منتشر شده در ماه جاری میلادی ترامپ را نشان می‌داد که به زنان توهین می‌کنند. از آن زمان تا کنون ده‌ها زن وی را متهم به بی‌اخلاقی کرده‌اند. ترامپ این اتهام‌ها را رد کرده است.

ترامپ هنوز در میان زنان سفید‌پوست از برتری برخوردار است. ترامپ در این گروه با دو درصد از کلینتون جلوتر است که این میزان نسبت به ۱۲ درصد اختلافی که در هفته گذشته داشت، کاهش یافته است.

زنان بیشتر به حزب دموکراتیک گرایش دارند اما نظرسنجی‌های رویترز/ایپسوس در ماه جاری میلادی نشان‌دهنده آن است که این گروه از رای‌دهندگان تمایل چندانی به کلینتون نداشته و بر این باورند که وی راستگو و با صداقت نیست.

کلینتون همچنین با اختلاف شش درصد از ترامپ با احتساب احزاب جایگزین جلوتر است.

هر دو نظرسنجی به صورت آنلاین در میان ۵۰ ایالت انجام گرفته و شامل هزار و ۶۲۷ رای‌دهنده بالغ می‌شود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: