اهدای خون از سوی نخست وزیر و برخی از وزیران کابینه در سالروز تاسیس سازمان هلال احمر ترکیه

نگام ، بین الملل _نخست وزیر ترکیه ضمن اشاره به عظمت ملت بزرگ و غیور ترکیه اظهار داشت که با وجود این ملت هیچ کسی نمی تواند در خصوص این کشور نقشه بکشد و نقشه هایی هم کشیده شده نقش بر آب می شود.

به گزارش ت رت فارسی اهدای خون از سوی نخست وزیر و برخی از وزیران کابینه در سالروز تاسیس سازمان هلال احمر ترکیه
بینالی یلدیریم، نخست وزیر ترکیه که برای حمایت از بسیج اهدای خون، در راستای فعالیت های اهدای خون سازمان هلال احمر ترکیه در برنامه ویژه این سازمان در پل شهدای ۱۵ جولای استانبول شرکت کرده بود، پیش از اقدام به اهدای خون طی سخنانی گفت: “الحمد الله با داشتن چنین ملتی به هیچ چیز دیگری احتیاج نداریم. با حضور این ملت هیچ خطری ترکیه را در زمین، دریا و هوا نمی تواند تهدید کند. هیچ کسی نمی تواند در خصوص این کشور نقشه بکشد. نقشه هایی هم کشیده شده است نقش بر آب می شود”.

یلدیریم با بیان اینکه در مواقع متعددی در چهار گوشه ترکیه، کمپین های اهدای خون برگزار می گردد، اظهار داشت: “بی تردید هر فردی از ملت ۷۹ میلیونی ترکیه در صورت لزوم حاضر به دادن خون و جان خود برای این ملت است. از این موضوع ذره ای تردید نداریم. بنابرانی برای پرورش نسل های سالم و برای تامین نیازهای خون وزارت بهداشت و درمان ترکیه، از حضور خود و وزرای کابینه ام در این کمپین احساس خرسندی بسیار می کنم”.

نخست زویر ترکیه افزود:” هلال احمر در دوره حزب عدالت و توسعه مجددا به اوج تلاش های خود رسید و امروز اگر اتفاق فاجعه باری رخ دهد، هلال احمر ترکیه نه تنها در داخل کشور بلکه در تمام دنیا حاضر خواهد بود. هلال احمر ترکیه به ویژه در سوریه و عراق و برای حدود ۳ میلیون برادری که در ترکیه میزبان آنان هستیم، شبانه روز مشغول خدمت رسانی است.”

نخست وزیر ترکیه سپس با حضور در واحد سیار سازمان هلال احمر ترکیه اقدام به اهدای خون کرد.

همراه با یلدریم، رجب آکداغ، وزیر بهداشت و درمان- عصمت یلماز، وزیر آموزش ملی- فاطما بتول شاهین، وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی- واسیپ شاهین، استاندار استانبول و نیز سلیم تمورجی، رییس شعبه استانی حزب عدالت و توسعه در استانبول نیز اقدام به اهدای خون کردند.

از سوی دیگر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در خیابان وطن استانبول در واحد سیار انتقال خون سازمان هلال احمر حضور یافت و اقدام به اهدای خون کرد.

وی هنگام اهدای خود گفت:” برای این ملت خون و حجانمان را می توانیم فدا کنیم.”

سازمان هلال احمر ترکیه در هفته گرامیداشت فعالیت های این سازمان، اقدام به برگزاری کمپین اهدای خون در ۱۱ مکان مختلف، به ویژه در پل شهدای ۱۵ جولای کرده است که مردم استانبول در شب اقدام به کودتا در این اماکن از خود حماسه های قهرمانانه نشان دادند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: