اردوغان مسئله تلعفر را برای ترکیه حساس دانست

نگام ، بین الملل _رییس جمهوری ترکیه اظهار داشت: اطلاعات ما حاکی از آن است که نیروهای حشد الشعبی در ۸۰ کیلومتری جنوب موصل قرار دارند

به گزارش ت رت فارسی اردوغان مسئله تلعفر را برای ترکیه حساس دانست
رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسم بزرگداشت نود و سومین سالگرد اعلام جمهوریت در ترکیه در مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی درباره حرکت و نزدیک شدن شبه نظامیان حشد الشعبی به سمت شهرستان ترکمن نشین تلعفر موصل عراق، گفت: ”در این باره با مسئولان ذیربط گفتگو کردم. اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است این خبر را تایید نمی کند. اکنون چنین چیزی روی نداده است. اطلاعات ما حاکی از آن است که نیروهای حشد الشعبی در ۸۰ کیلومتری جنوب موصل قرار دارند ولی شاید در این لحظه تغییراتی در این زمینه صورت گرفته باشد. شاید متوقف شده اند یا اگر احتمالا پیشروی کرده باشند، اطلاعات آن را باید دریافت کنیم ولی فکر نمی کنم که توانسته باشند مسافت زیادی پیش بروند”.

رئیس جمهور ترکیه با بیان این که موضوع تلعفر برای ما مساله حساسی است، تصریح کرد:” نسبت به این موضوع (ورود شبه نظامیان حشد الشعبی به تلعفر) دیدگاه مثبتی نداریم. در مورد ورود به سنجار که کلا مخالف هستیم. من قبلا نیز این موضوع را به صورت صریح به اطلاع مسئولان رسانده ام. پیش از این گفته ام که تلعفر کاملا یک منطقه متعلق به ترکمن ها است. نیمی از آنها شیعه و نیمی سنی هستند. ما البته موضوع را از منظر شیعه یا سنی نمی نگریم بلکه در اصل موضوع درون قلب های ما مساله مسلمانان است اما اگر حشد الشعبی بخواهد که در آن منطقه به پرورش تروریسم بپردازد، در این صورت عکس العمل ما قطعا شدید خواهد بود”.

با دیگران به اشتراک بگذارید: