گرامیداشت سالروز تاسیس جمهوری ترکیه در ایران

نگام ، بین الملل _نود و سومین سالروز تاسیس جمهوری در ترکیه با برپایی ضیافتی رسمی در ساختمان سفارت ترکیه در ایران گرامی داشته شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی نود و سومین سالروز تاسیس جمهوری در ترکیه طی مراسمی رسمی در ساختمان سفارت جمهوری ترکیه در تهران، پایتخت ایران با حضور مقامات دو کشور گرامی داشته شد.

مهمانان حاضر در این مراسم از سوی رضا حاقان تکین، سفیر ترکیه در ایران و همسرش نازان تکین و همچنین سرهنگ عمر اوزگل، معاون رایزن نظامی سفارت ترکیه در ایران مورد استقبال قرار گرفتند.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران – داوود کشاورزیان، معاون وزیر راه و شهرسازی ایران – ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ایران – محمود ارول کلیچ رئیس پارلمان سازمان کنفرانس اسلامی – خلیل ابراهیم آکچا دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) – تورگای شفق مدیر مرکز فرهنگی یونس امره در تهران و همچنین شمار زیادی از سفرا، مقامات نظامی، دیپلمات‌ها و اهل رسانه از کشورهای خارجی شرکت کردند.

این ضیافت با خواندن سرود ملی دو کشور آغاز شد، سپس پیام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت ۲۹ اکتبر سالروز تاسیس جمهوری ترکیه از سوی تکین قرائت شد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز طی سخنانی به نمایندگی از حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور نود و سومین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه را تبریک گفت.

عکس‌های مربوط به کودتای نافرجام ۱۵ جولای و کتاب «دقیقه به دقیقه با اقدام به کودتای فتو» که از سوی خبرگزاری آناتولی تهیه شده بود، توجه حاضران و اصحاب رسانه را به خود جلب کرد.

مهمانان حاضر در این ضیافت با انواع خوراکی و شیرینی های ترک پذیرایی شدند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: