کاهش میزان واردات انرژی ترکیه در ماه سپتامبر

نگام ، بین الملل _ میزان واردات انرژی ترکیه کاهش میزان واردات انرژی ترکیه در ماه سپتامبر٬ نسبت به ماه مشابه آن در سال گذشته٬ ۲۷.۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش آناتولی موسسه آمار ترکیه «TÜİK» در گزارشی اعلام کرد، میزان واردات انرژی کشور در ماه سپتامبر سال جاری٬ نسبت به ماه مشابه آن در سال گذشته٬ ۲۷.۴ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش در ماه سپتامبر سال گذشته میزان ۲ میلیارد و ۹۱۳ میلیون و ۲۱۶ هزار دلار واردات انرژی به ترکیه صورت گرفته شده بود.

این در حالی است که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ این مبلغ با کاهش ۲۷.۴ به ۲ میلیارد و ۱۱۵ میلیون و ۲۱۹ هزار دلار افت کرده است.

همچنین میزان واردات نفت خام در ماه سپتامبر سال جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۲۰۱۵ با کاهش ۱۸.۱ درصدی به یک میلیون و ۹۱۲ هزار و ۹۳۵ تن رسیده است.

گفتنی است بر اساس اعلام این موسسه٬ میزان کل واردات ترکیه در ماه سپتامبر سال جاری٬ با کاهش ۰.۷ درصدی در مقایسه با ماه مشابه آن در سال گذشته به ۱۵ میلیارد و۲۹۶ میلیون دلار رسیده است.

رقم ۲ میلیارد و ۱۱۵ میلیون و ۲۱۹ هزار دلار از میزان کل واردات٬ مربوط به زیر مجموعه های واردات بخش انرژی شامل “سوخت های معدنی، روغن های معدنی و محصولات به دست آمده از تقطیر آنها٬ مواد بتمنس، شمعهای یا واکس‌های معدنی است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: