Sunday 04 December 2016 - یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
عملکرد دولت تدبیر و امید بیشتر زیر نظر خواهد بود؟
چک سفید امضای اصلاح طلبان هم می تواند برگشت بخورد
 چهارشنبه, ۱۲ام آبان, ۱۳۹۵
farhangnews_202833-563430-1463054358

نگام، سیاسی  _ با روی کار آمدن دولت حسن روحانی و ایجاد تغییراتی بنیادین در رویکرد دولتی نسبت به سیاست های بین المللی ایران در مقیاس جهانی و سیاست داخلی در حوزه های مختلف، بار دیگر شاهد حضور و فعالیت دست کم خارج از بدنه حاکمیتی اصلاح طلبان بودیم.

اصلاحات نیوز-امیر راعی فرد: با روی کار آمدن دولت حسن روحانی و ایجاد تغییراتی بنیادین در رویکرد دولتی نسبت به سیاست های بین المللی ایران در مقیاس جهانی و سیاست داخلی در حوزه های مختلف، بار دیگر شاهد حضور و فعالیت دست کم خارج از بدنه حاکمیتی اصلاح طلبان بودیم. فعالیتی که ریشه در سهم بالای این جریان سیاسی در پیروزی خرداد ۹۲ دارد.
حال با توجه به سابقه حضور اصلاح طلبان در فضای سیاسی کشور پس از رخدادهای ۸۸ و تحت نظر بودن فعالیت های سیاسی، اینک آنچه مهم می نماید دستاوردهای سیاسی حاصل در حیطه کنش های اصلاح طلبانه می باشد.
دولت اعتدالی حسن روحانی با حمایت صریح اصلاح طلبان و استفاده بهینه از بدنه اجتماعی گروه های اصلاح طلب و عقب نشینی تاکتیکی اصلاح طلبان در انصراف گزینه اصلی خود به نفع حسن روحانی، در شرایطی روی کار آمد که حتی پس از تصدی دولت جدید با رویکردهایی متفاوت از هشت سال بی بهره گی سیاسی نیز هنوز به اصلاح طلبان بعنوان گروهی با کارکرد انتخاباتی و آن هم جهت کسب آرای لازم گروهای متنفذ در سیستم سیاسی نظام نگریسته می شود.
نقش تعریف شده برای اصلاح طلبان در منازعه قدرت بی شک ریشه در رفتار خود اصلاح طلبان دارد. رفتاری که با مصلحت اندیشی های بعضا خودساخته و خودسانسوری های سیاسی جهت حفظ مراودات قدرت با ارکان غیر اصلاح طلب دولت، این برداشت را به قطعیت رسانده است که چک اصلاح طلبان برای همیشه در جیب دولت اعتدالی روحانی خواهد بود. نتیجه ای که جز دست کشیدن از اهداف رفرمیستی قانونمند اصلاح طلبان نخواهد داشت.
آنچه مسلم است، حفظ روحیه مطالبه محور و پافشاری بر روی اصول اصلاح طلبانه و دست کشیدن از سکوت و بی تحرکی های عامدانه می تواند راز ماندگاری اصلاح طلبان در مناقشات اجتماعی و بهره مندی از اعتماد مردمی باشد.
داشتن پشتوانه اجتماعی بعنوان تنها برگ برنده اصلاح طلبان در عرصه سیاست داخلی، اینک با خطری مواجه شده است که می تواند به حذف این رویکرد سیاسی اجتماعی منجر شود.
اینک بر اصلاح طلبان واجب است تا با تغییر رویه نسبت به تصمیمات سیاسی دولت و البته حفظ مشی حمایتی خود نسبت به کلیت دولت تدبیر و امید، یکبار دیگر از زاویه مطالبه محوری سیاسی و اجتماعی نسبت به ارکان حاکمیت، نقش خود را در این معادله سیاسی به خوبی ایفا نمایند.
دولت اعتدال باید به این درک و نتیجه گیری برسد که چک سفید امضای اصلاح طلبان در صورت عدم نیل به اهداف اجتماعی و سیاسی این جریان سیاسی قابل برگشت خوردن می باشد.

با دیگران به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه: https://negaam.news/bctpc
 
 
 منتخب سردبیر
 
 
 
مطالب دیگر
 
 نظرات
 
 

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
wpDiscuz
 
شنیده ها
 
طبق شنیده‌ها محمد امامی تهیه کننده مجموعه «شهرزاد» شب گذشته با قید وثیقه آزاد شد/ درخواست خاتمی برای دیدار با رهبری. برخی اخبار حکایت از آن دارد که سیدمحمد خاتمی اخیرا با وساطت برخی شخصیت ها از دفتر رهبری درخواست دیدار با رهبری را داشته است/ ماموریت آخوندی برای چینش لیست اعضای شورای شهر تهران/واکنش هراس آلود مرجع حکومتی نسبت به تجمع پاسارگاد٬همراه با فیلم درگیری مردم با نیروهای حکومتی. حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در قم با لحنی تهدیدآمیز با بیان «باز ما زنده، نشسته و تماشاگر هستیم» به برگزاری تجمع روز کوروش در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد واکنش انتقادی نشان داد و مشارکت کنندگان در این تجمع را «ضد انقلاب» خواند/ تجمع اعتراضی جامعه آزمایشگاهیان مقابل وزارت بهداشت. جمع کثیری از جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور صبح امروز در مقابل وزارت بهداشت به دلیل پیگیری نشدن مطالباتشان همچنین در جهت مخالفت با واگذاری بی‌رویه آزمایشگاه‌ها به افراد غیرکارشناس و غیرایرانی، تجمع کردند/یکی از چهره هایی که افشای فساد وی در دستور کار اصلاح طلبان قرار سیدصولت مرتضوی شهردار مشهد که وابسته به جبهه‌ی پایداری است و در دولت احمدی‌نژاد معاون سیاسی وزیر کشور بود، می باشد .از فسادهای مرتضوی دادن مجوز ساخت برج زیباسازه در مشهد بر خلاف تمامی ضوابط شهرسازی، به ارتفاع ۱۴۰ متر مجوز است که برخلاف استعلام و نظر مدیرعامل‌ قطار شهری وقت شهرداری، چندین طبقه منفی نیز برای پارکینگ به این برج اختصاص داده است که این امر، موجب تغییر مسیر خط ۳ قطار شهری مشهد خواهد شد/ یکی از طلاب درس خارج رهبری که بعضاً بعضی مطالب درس را نوشته و بدون ذره‌ای کم و کاست در فضای مجازی و رسانه‌ها و... منتشر می‌کرد، از طرف برگزارکنندگان، از درس اخراج شده است/ زنگ خطر در ميادين نفتي. دارد دير مي شود. متوسط توليد هر حلقه چاه ميادين نفتي كشور از ٢٦ هزار بشكه در روز در سال ١٣٥٠ به كمتر از ٢هزار بشكه در سال ١٣٩٠رسيده است! اين يعني دارد دير مي شود نيازمند سرمايه گذاري هستيم/استراتژی مخالفان دولت در آستانه انتخابات مشخص شد. با پنج "ت" به دولت بتازید. مخالفان دولت برای زیر سوال بردن خدمات روحانی و کابینه اش استراتژی پنج "ت" را در پیش گرفتند، بر اساس این استراتژی آنها در ماههای پیش رو قرار است روی "توقیف فرهنگی" ، "تخریب سیاسی"، " تشویش اقتصادی"، "تعلیق ورزشی" و "تهدید اجتماعی" متمرکز شوند. مخالفان دولت قصد دارند ضمن اینکه در عرصه سیاست داخلی و خارجی دولت را تخریب می کنند، اهالی فرهنگی را با اقداماتی همچون تلاش برای متقاعد کردن مراجع ذیصلاح، زمینه توقیف آثار فرهنگی و هنری را مهیا کنند، در حوزه اقتصادی با انتشار گزارش های هدفمند و سیاه نمایی خدمات دولت را زیر سوال ببرند، در حوزه ورزشی از طریق اقدامات کمیته ملی المپیک شرایط تعلیق ورزش ایران از طریق مجامع جهانی را ایجاد کنند و در مسائل اجتماعی جوانان که پایگاه اجتماعی دولت محسوب می شوند را با تهدید از میدان به در کنند
 
 
 
 
نا گفته های ایران ما در گذشته، عنوان صفحه ای در فیس بوک بود که هدف اصلی فعالیت آن افشای برخی از تخلفات، سوءاستفاده ها، خیانت ها و هم چنین آشکار ساختن زوایای پنهان اتفاقات و رخداد هایی بود که به موجب آن کشور عزیزمان ایران به ناحق دچار سوء مدیریت و بحران و کاستی گردیده است. این صفحه فیس بوکی پس از اقبال و توجه مخاطبان در اقصی نقاط دنیا، هم اکنون با نام مخفف نگام در قالب سایت خبری تحلیلی به جامعه ی رسانه ای پیوسته است تا همان اهداف را به صورت جدی تر و موثر تر پیگیری نماید.
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری نگام (ناگفته های ایران ما) است.