قاچاق کالا مهمترین مانع بخش تولیدو صنعت است

نگام ، اقتصادی _ رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قاچاق کالا، قیمت گذاری نامناسب، قانون کار، حمل و نقل ، تحریم ها و تامین زیر ساخت برای صنایع را از مهم ترین موانع بخش تولید و صنعت برشمرد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با حضور در وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت با نعمت زاده و مجموعه مدیران این وزارت خانه دیدار کردند.
محمد رضا پور ابراهیمی داورانی افزود: اصلاح قوانین بانکداری، قاچاق کالا، نحوه اداره مناطق آزاد و گمرک از اولویت برنامه های کمیسیون اقتصادی مجلس با کمک دولت است.
پیشتر نایب رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس اعلام کرده بود که طبق گزارش ها، ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار در سال کالای قاچاق به کشور وارد می شود که به اندازه فروش نفت است و اگر از صنایع کوچک و تولید ملی حمایت صورت بگیرد، مبارزه قابل توجهی با قاچاق کالا صورت خواهد گرفت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار با اشاره به نامه ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای توسعه صادرات غیر نفتی در کشور گفت: تمام تلاش خود را برای اجرای منویات ایشان به کار بستم و در این راه از هیچ کوششی فرو گذار نخواهم بود.
محمدرضا نعمت زاده کمیسیون اقتصادی مجلس را یکی از کمیسیون های مهم و تاثیر گذار دانست و افزود: ارتباط تنگاتنگی میان صنعت و تجارت با کمیسیون اقتصادی وجود دارد و از اعضای متخصص و متعهد این کمیسیون می خواهیم یاری رسان ما برای برنامه ریزی های آینده باشند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: