ترامپ برای اولین بار از کلینتون پیش افتاد

نگام ، بین الملل _ دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سرانجام در نظرسنجی ها از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها پیش افتاد.
در آخرین نظرسنجی منتشر شده از شبکۀ «ای.بی.سی نیوز» و روزنامۀ «واشنگتن پست»، ترامپ با کسب ۴۶ درصد از آرا، از کلینتون که حائز ۴۵ درصد از آرا شده است، یک رأی پیش افتاد.
این نظرسنجی، از کاهش ۷ درصدی محبوبیت کلینتون در میان طرفدارانش پرده برداشت.

این نخستین بار از اردیبهشت ماه سال جاری است که دونالد ترامپ، در نظرسنجی ها، از هیلاری کلینتون پیش می افتد.
«گری لانگر»، تهیه کنندۀ این نظرسنجی، بر این باور است که کاهش محبوبیتِ کلینتون نزد هوادارانش، از ماجرای استفاده از ایمیل شخصی در زمانی که وزیر خارجه بود، نشأت می گیرد.
این نظرسنجی جدید، در فاصلۀ زمانی ۶ تا ۹ آبان ماه جاری تهیه شده است و این فاصلۀ زمانی، دقیقاً همان زمانی است که «جیمز کامی» رئیس اف.بی.آی آمریکا، از وجود ایمیل های تازه ای خبر داد که ممکن است تحقیقاتی در خصوص آن ها صورت پذیرد تا ثابت شود کلینتون در قبال اطلاعاتی که طبقه بندی محرمانه داشت، چه برخوردی داشت.

سقوط شاخص بورس های جهانی در پی عقب افتادن کلینتون از ترامپ

به گزارش بعضی رسانه ها، در پی انتشار اسناد مربوط به ایمیل های محرمانه ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، او برای اولین بار از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه عقب افتاده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از “واشنگتن پست”، دونالد ترامپ با ۴۹ درصد آرا از مجموع افراد شرکت کننده در نظرسنجی این روزنامه، برای اولین بار از آغاز مسابقات انتخاباتی با یک درصد اختلاف از هیلاری کلینتون پیشی گرفته است.

بنا به نتایج دیگر نظرسنجی ها، کلینتون در رقابت ها پیشتاز است اما فاصله او از ترامپ بسیار کم است. تغییراتی که اخیرا در نتایج نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا صورت گرفته، فوری تاثیرز خود را بر شاخص بورس ها و بازارهای جهانی گذاشته است. سرمایه گذاران در پی این تغییرات شروع به فروش سهام کرده و بازارهای اسیایی روز چهارشنبه با کاهس کلیه شاخص ها بسته شدند. در بازار تل آویو نرخ دلار در برابر شکل به پایین ترین سطح از ماه اکتبر کاهش یافت و به ۳.۸ شکل رسید. تحلیلگران بر این عقیده هستند که پیروزی ترامپ می تواند موجب سقوط دلار و فلج شدن بسیاری از معاملات توام با ریسک در بازار جهانی شود. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز ۸ نوامبر برگزار می شود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: