مدارس اینترنتی خورشیدی سامسونگ به نمایش درآمد؛

نگام، علم و تکنولوژی – شرکت سامسونگ در ادامه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی خود تاکنون بیش از هزار مدرسه هوشمند در سراسر جهان راه‌اندازی کرده است. مدارس اینترنتی خورشیدی سامسونگ از کلاس‌هایی مجهز به تبلت، تخته‌های هوشمند با نمایشگرهای حرفه‌ای هوشمند سامسونگ (Smart Signage) و اینترنت پرسرعت برخوردار است.

مدارس اینترنتی خورشیدی سامسونگ با امکانات جالب توجه خود، تجربه‌ای مدرن و هوشمند را از آموزش و یادگیری به دانش آموزان در ۱۰۰ کشور جهان ارائه داده است. تقریبا پنج سال پیش بود که سامسونگ تصمیم گرفت تا مدارس هوشمندی را در قاره آفریقا راه‌اندازی کند. نبود برق در بسیاری از مناطق آفریقا کار را برای سامسونگ سخت می‌کرد چرا که بدون برق هیچ کلاسی چه هوشمند و چه غیرهوشمند ارزش نداشت. فقط کمتر از ۲۵ درصد روستاهای آفریقا به برق متصل هستند و از این رو سامسونگ تصمیم گرفت برای حل مشکل تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز کلاس‌های درس اینترنتی خود، از پنل های خورشیدی استفاده کند.

با استفاده از این پنل ها، کلاس‌های خورشیدی مناسب آن منطقه ایجاد شد که انرژی مورد نیاز برای دستگاه‌های الکتریکی خود را توسط نور آفتاب تامین می‌کرد. این مدرسه هوشمند خورشیدی برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ ساخته شد و پس از کارکرد مناسبش، ۱۵ مدرسه‌ی دیگر از این نوع در سایر کشورهای آفریقایی راه‌اندازی شد. این مدارس تمام انرژی برقی خود را از نور خورشید تامین می‌کنند و تعداد آنها در سراسر جهان همچنان در حال افزایش است.

samsung-solar-powered-school1-620x412

سامسونگ برای افزایش تعداد این مدارس کمپینی به نام واکتون (Walkthon) راه انداخته تا مردم با راه رفتن و قدم شماری بتوانند در ساخت مدارس خورشیدی سهیم باشند. مدارس اینترنتی خورشیدی سامسونگ در سال گذشته توسط انجمن جهانی آموزش یونسکو به نمایش گذاشته شد.