نیروهای عراقی به ۱۶ کیلومتری فرودگاه موصل رسیدند

نگام ، بین الملل _ فرمانده پلیس فدرال عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای عراقی هم اکنون در فاصله ۱۶ کیلومتری فرودگاه شهر موصل مستقر هستند.
به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق افزود: نیروهای عراقی ۱۲ روستا را در ورودی منطقه حمام العلیل آزاد کردند.
از سوی دیگر فرمانده عملیات آزادسازی استان نینوا با رد شایعاتی در خصوص توقف عملیات در موصل گفت: نیروهای عراقی به عملیات خود در بخش شرقی موصل ادامه می دهند.
نیروهای الحشد الشعبی نیز امروز با ادامه پیشروی خود در محور غربی موصل روستای الرحمانیه و بلندی های تل السیف مشرف بر منطقه تلعفر را به کنترل خود درآوردند.
پیشتر نیز ارتش عراق از کشته شدن یکصد عنصر گروهک تروریستی – تکفیری ‘داعش’ در حملات هوایی این نیروها در مناطق مختلف ‘موصل’ خبر داده بود.
روز گذشته نیز ستاد عملیات مشترک نیروهای عراقی از آزادسازی راه ارتباطی موصل- بغداد -شهرک حمام العلیل خبر داده بود.
عملیات آزادسازی موصل از دوشنبه ۲۶ مهرماه با دستور ‘حیدر العبادی’ آغاز شد.
حرکت رو به جلوی نیروهای عراقی در محورهای مختلف اطراف موصل همزمان با ورود تشکیلات بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در بامداد یکشنبه، سرعت و شتاب بیشتری گرفته است.
ده ها هزار نیروی امنیتی در بزرگترین عملیات نظامی این کشور نبرد آزادسازی موصل را از سه جبهه شمالی، شرقی و جنوبی از ۲۶ مهرماه آغاز کرده اند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: