اردوغان: سه نیروگاه هسته‌ای را در ترکیه خواهیم ساخت

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد با اتمام پروژه ساخت سه نیروگاه‌های هسته‌ای در کشور تحول زیادی در خدمت‌رسانی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه جمعی نیروگاه های برق در سالن فرهنگ و کنگره مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا گفت: “قصد داریم نیروگاه هسته ای آکویوی شهر مرسین را که در حال ساخت است، تا سال ۲۰۲۳ راه اندازی کرده و به بهربرداری برسانیم. فعالیت ها در خصوص نیروگاه هسته ای سینوپ نیز ادامه دارد. هم اکنون نیز در حال برنامه ریزی برای ساخت سومین نیروگاه هسته ای کشور هستیم. مصمم هستیم با اتمام هر سه پروژه، خدمات مفیدی به کشورمان انجام دهیم”.

ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در نشست مذکور به شرح زیر است:

کشورهای زیادی و برخی افراد با منطق ‘ضربه زدن به کشور همسایه’ در پی اعمال سیاست های خصمانه علیه ترکیه هستند. آن ها می خواهند ترکیه، توسعه نیافته و نتواند روی پاهای خود بایسند و همچنین نتواند به سطح تمدن های معاصر ارتقا پیدا کند. اما بر خلاف آرزوهای آنان، ما به بالاتر از این سطح خواهیم رسید.

گروه های پ.ی.د و ی.پ.گ هر دو شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک هستند. علی رغم آشکار بودن این امر شما از آن ها دفاع می کنید. یا با ساده انگاری می گویید که گروه تروریستی داعش را با یک گروه تروریستی دیگر نابود خواهیم کرد. این را هیچ کس در این دنیا باور نمی کند. در آینده نمی توانید خود را از حملات این گروه محفوظ نگه دارید.

مبارزه با تروریسم و غلبه بر گروه های تروریستی برای ما آسان است. اما ما این واقعیت را می دانیم که پ.ک.ک یک گروه تروریستی ۳ یا ۵ هزار نفری نیست، داعش عبارت از تعداد مشخصی تروریست نیست و فتو نیز تنها شامل کسانی که تاکنون شناسایی شده اند، نیست.

گروه تروریستی د.ح. ک.پ- ج (DHKP-C) تنها شامل صد ها تن از شبه نظامیانی که در بدنه این گروه دیده می شود، نیست. پشت پرده همه این گروه های تروریستی، پشتیبانی، پروژه و حمایت نیروهای مختلف وجود دارد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: