روحانی نامزد سه طیف اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و اصولگرایان معتدل در انتخابات آینده است

نگام ، سیاسی  _ نمی‌توان در مورد اتفاقات سیاسی محکم و صددرصد سخن گفت چرا که عالم سیاست عالم تغییر و خصوصاً تغییرات غیرقابل انتظار است، اما به نظر می‌رسد که آقای روحانی نامزد اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و اصولگرایان معتدل در انتخابات آینده خواهد بود.

به گزارش ایسنا پروانه مافی گفت : ما در انتخابات سال ۹۶ باید دقت کافی را داشته باشیم تا تحزب در جامعه مسیر درست و حقیقی خود را پیدا کند. چرا که به اعتقاد من حل مشکلات سیاسی ما در گرو متکثر شدن احزاب است. متأسفانه عمده احزاب ما احزاب کاغذی هستند در حالی که حزب باید نفر و پیرو داشته باشد، دفاتر شهرستانی و نمایندگی فعال داشته باشد. اگر چنین چیزی تحقق پیدا کند و احزاب فعالیت حقیقی داشته باشند می‌توانیم به دموکراسی نزدیک شویم و از این مسیر اهداف سیاسی، مردم‌سالاری و ارتقای دموکراسی را پیش ببریم.

نماینده مردم تهران در مجلس، با تأکید بر اینکه کار سیاسی باید از احزاب آغاز شود ادامه داد: گاهی رئیس جمهوری رأی می‌آورد و کسانی که در زمینه‌های سیاسی کار نکرده‌اند و شناختی ندارند سکان امور را به دست می‌گیرند. در حالی که اگر چند حزب مهم و قوی در کشور وجود داشته باشد افراد شناخته شده‌تری بر سر کار می‌آیند، چرا که این قاعده فعالیت سیاسی است که افرادی که در حزب پرورده و پخته می‌شوند می‌توانند در پیروزی کاندیداها نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.

این عضو حزب کارگزاران با اشاره به تجربه احزاب در دنیا نیز گفت: در دنیا افراد حزبی مرحله به مرحله رشد می‌کنند،‌ آموزش می‌بینند و برای حضور در فعالیت‌های سیاسی پختگی و آمادگی لازم را به دست می‌آورند. در چنین شرایطی خطا کم می‌شود و اشتباهات فاحش از بین می‌رود. ضمن اینکه این امر کمک می‌کند که فعالیت سیاسی چارچوب مدنی به خود بگیرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان با تأکید بر لزوم پرهیز از دوقطبی کردن فضای جامعه، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تقریباً مجموعه احزاب در دو جناح قرار می‌گیرند و ان‌شاءالله رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز به همین ترتیب و به شکل سالم ادامه پیدا خواهد کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: