جنجال پیامکی برنامه ۹۰ و حاشیه سازی جدید برای فردوسی پور

نگام ، ورزشی _ ارسال پیامک برای ادای دین به پدر استقلال، این بار برای مجری برنامه ۹۰ حاشیه‌ساز شد.

به گزارش خبر آنلاین ، بعد از فوت منصور پورحیدری، رضا رشیدپور در برنامه شنبه صبح خودش مسابقه پیامکی گذاشت که مردم به احترام منصورخان در آن شرکت کنند. این اقدام با حواشی زیادی روبرو شد مبنی بر اینکه برنامه های تلویزیون از فوت اسطوره های کشور سوءاستفاده می کنند تا پولی به جیب بزنند.

اعتراضات به حدی گسترش یافت که حتی واکنش مجری برنامه حالا خورشید را هم در پی داشت و وی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از این پول هیچ چیز به برنامه ما نمی‌رسد.

در برنامه ۹۰ دوشنبه شب هم چنین مسابقه پیامکی برای مرحوم پورحیدری ترتیب داده شد. عادل فردوسی پور از مخاطبان خود خواست که به احترام پورحیدری عدد ۲ را سامانه پیامکی اش بفرستند.

فردوسی‌پور برای اینکه گرفتار انتقادات مردم نشود، چندین بار در طول برنامه اش اعلام کرد که هزینه شرکت در این مسابقه هیچ ربطی به برنامه ۹۰ ندارد. ضمن اینکه او گفت با استفاده از اپلیکیشن برنامه ۹۰ همین مبلغ هم حساب نمی‌شود.

در نهایت بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار پیامک به برنامه ارسال شد.

فردوسی پور اگرچه در طول برنامه دوشنبه شب ۹۰ تلاش زیادی کرد تا بگوید شرکت در نظرسنجی ۹۰ برای منصورخان پورحیدری برای کسب درآمد نیست اما باز هم سوژه فضای مجازی شد.

او هر چند ثانیه یک بار تاکید می کرد این کار تنها برای ادای احترام به این عزیز تازه درگذشته است و تنها پول یک پیامت ۱۰ تا ۱۵ تومانی هزینه دارد. او حتی بارها درباره این گفت که اگر کسی نمی خواهد همین پول هم به حساب مخابرات بریزد از طریق اپلیکیشن برنامه اقدام کند که کاملا رایگان است.

اما در همان طول برنامه کلی توئیت بامزه فارسی درباره این نوع ادای احترام های اینترنتی نوشته شد. یکی از آنها توئیت محمدرضا نصیری در انتقاد از این سبک ادای احترام به بزرگان بود. اینکه مثلا با فرستادن عدد ۲ برای منصورخان به او ادای دین شود و باعث شادی روح این عزیز از دست رفته شوند.

این عبارتی بود که فردوسی پور مدام تکرارش می کرد و نصیری در این باره توئیت کرده بود: «حتما شماره ۲ را پیامک کنید چون اگر خدای ناکرده عدد یک را بفرستید ممکن است باعث رنجش روح مرحوم شود.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: