دو ماه از مطالبات کارگران بلبرینگ سازی پرداخت شد

نگام ، کارگری _ اعتراض صنفی حدود ۳۰۰ کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز برای دریافت باقیمانده معوقات مزدی، امروز ( چهارشنبه ۱۹ آبان ماه) ادامه دارد.
تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این خبر گفتند: امروز کارفرما معادل دو ماه از مجموع معوقات مزدی آنها را پرداخت کرده است اما وضعیت نامعلوم یک ماه دیگر از معوقات مزدی پرداخت نشده باعث شد تا آنها امروز نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند.

به گفته منابع خبری ایلنا در تبریز، تقریبا از ابتدای سال جاری حدود ۳۰۰کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز در حال برپا کردن اجتماعات صنفی هستند.

از قرار معلوم این چندمین مرتبه‌ای است که کارگران این واحد تولیدی در سال جاری بابت معوقات مزدی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

به گفته این کارگران، مجموع مطالبات کارگران این کارخانه یک ماه مزد معوقه است که از کارفرمای انتظار دارند ضمن بر طرف کردن مشکلات بیمه ای آنان مابقی مطالبات سال جاری آنان را پرداخت کند.

کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز در ادامه مدعی شدندکه صرف نظر از آنکه تشدید شدن مشکلات اقتصادی در بروز وضعیت نامناسب کنونی بی تاثیر نبوده است اما در عمل نمی توان تاثیر نوع مدیریت این واحد صنعتی را نیز در بروز مشکلات کنونی بی‌تاثیر دانست.

با دیگران به اشتراک بگذارید: