ترامپ باید شانس رهبری کشور را داشته باشد

نگام، بین الملل _  هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در جمع هواداران خود برای سخنرانی پذیرش شکست حاضر شد.

او گفت، پیش‌تر به دونالد ترامپ پیروزی وی را در انتخابات ریاست‌جمهوری تبریک گفته و اعلام کرده که حاضر است با وی همکاری کند.

به گزارش ایسنا : هیلاری کلینتون تصریح کرد، امیدوار است که ترامپ رئیس‌جمهوری همه باشد. او گفت: ما انتقال صلح‌آمیز قدرت در آمریکا را گرامی می‌داریم.

کلینتون از طرفداران، شریک انتخاباتی و رهبری باراک اوباما و همسرش، میشل اوباما نیز تشکر کرد.

کلینتون گفت که از شکست خوردن در انتخابات ناراحت است، اما هنوز به آمریکا اعتقاد دارد و همیشه هم به آن اعتقاد خواهد داشت. او از هوادارانش خواست که با دیدی باز با ریاست جمهوری ترامپ برخورد کنند.

هیلاری کلینتون در بخش دیگری از سخنانش گفت: نتیجه انتخابات نشان داد که میزان اختلافات میان ملت آمریکا بسیار بیشتر از آن است که ما تصور می کردیم.

وی ضمن ابراز تاسف از این که نخستین نامزد زن یک حزب عمده سیاسی آمریکا نتوانست به ریاست‌جمهوری برسید و تاریخ‌ساز شود، از زنان آمریکایی و حامیان خود خواست برای تحقق این رویا به تلاش ادامه دهند.

نامزد حزب دموکرات که نتیجه انتخابات روز گذشته را به رقیب جمهوری‌خواه واگذار کرده است، از این که نتوانست راهی کاخ سفید شود، ابزار تاسف کرد و از طرفداران خود خواست نتیجه انتخابات را بپذیرند.

وی که همراه همسرش بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا و همچنین تیم کین، شریک انتخاباتی خود در هتلی در نیویورک «نطق پذیرش شکست» را ایراد می‌کرد، گفت، دونالد ترامپ باید شانس رهبری کشور را داشته باشد.

کلینتون با اذعان به این که نتیجه انتخابات برای او «دردآور» است، فرصت فعالیت انتخاباتی را «بزرگترین افتخار» برای خود دانست و اظهار کرد که دموکراسی آمریکایی به انتقال مسالمت آمیز قدرت وابسته است.

این اظهارات نامزد ناکام حزب دموکرات در حالی مطرح می‌شود که پیشتر برخی رسانه ها از اعتراضات خیابانی طرفداران او در برخی شهرهای ایالات متحده پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ خبر داده بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، صدها نفر در ایالت‌های پنسیلوانیا، کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن صبح چهارشنبه در اعتراض به پیروزی نامزد حزب جمهوریخواه به خیابان‌ها ریختند و علیه او شعار دادند.

با این حال بر اساس آخرین گزارش‌ها، این تظاهرات به تنش کشیده نشد و خبری هم از دستگیری معترضان منتشر نشده است.

دونالد ترامپ موفق شد در انتخابات سراسری روز سه شنبه با کسب ۲۷۹ رأی الکترال، هیلاری کلینتون را که ۲۲۸ رأی الکترال کسب کرد، شکست دهد و به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده انتخاب شود

با دیگران به اشتراک بگذارید: