دولتمردان ترکیه سالروز درگذشت آتاتورک را گرامی داشتند

نگام ، بین الملل _ دولتمردان ترکیه طی مراسمی هفتاد و هشتمین سالگرد درگذشت مصطفی کمال آتاتورک، رهبر و بنیانگذار جمهوری ترکیه را گرامی داشتند.

به گزارش آناتولی مراسم هفتاد و هشتمین سالروز درگذشت مصطفی کمال آتاتورک، رهبر و بنیانگذار جمهوری ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور٬ بنعلی یلدریم، نخست وزیر، خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خلق، اعضای کابینه و دولت باغچه‌لی، رئیس حزب حرکت ملی در آنیت‌کابیر ( آرامگاه آتاتورک) در آنکارا برگزار شد.

این مراسم با نهادن تاج گل روی مقبره آتاتورک توسط رئیس جمهور کشور آغاز شد. راس ساعت ۰۹:۰۵ که زمان درگذشت آتاتورک است همه ایستاده و احترام کردند.

رئیس‌جمهور ترکیه سپس به همراه دیگر شرکت‌کنندگان به سمت برج میثاق ملی ترکیه رفته و دفتر یادبود ویژه آنیت‌کابیر را امضا کرد.

اردوغان در این دفتر چنین نوشت: “امروز، بار دیگر در هفتاد و هشتمین سالروز درگذشت فرمانده پیروزمند جنگ استقلال و بنیانگذار جمهوریت‌مان، شما را با سپاس فراوان یاد می کنیم. ما از جمهوری ترکیه که امانت شما در نزدمان است حفاظت کرده و در راستای قدرت، پیشرفت و رفاه میهنمان تلاش خواهیم کرد. هرگز اجازه نخواهیم داد تا گروه‌های تروریستی و خائن ثبات و آرامش کشور را بر هم بزنند”.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: