آزاده نامداری: گفتند کاندیدای شورای شهر شوم

نگام، سیاسی _   آزاده نامداری از مجری‌های نام آشنای تلویزیون که می‌گوید از حضور در فضای سیاست می‌ترسد، گلایه‌هایی نیز از بانوانی که وارد سیاست پارلمانی شدند هم دارد و معتقد است آنها کاری برای جامعه زنان نکرده‌اند.

آزاده نامداری برای آنها که نامش را می شناسند یک مجری تلویزیون است و با کمی فاصله چهره‌ای که وارد فاز بازیگری هم شده است.

بهانه گفتگوی با او که در غرفه خبرگزاری خبرآنلاین در نمایشگاه مطبوعات حضور یافته بود نه پرسیدن از حال و هوای او در جایگاه مجری تلویزیون بود، نه ورودش به عرصه بازیگری. با او یک گپ سیاسی زدیم. در همین روزهایی که با ابلاغیه اخیر رهبری درباره سیاست های کلی انتخابات روزنه های امیدی از گنجاندن زنان در تعریف رجل سیاسی ایجاد شده است.

او البته گلایه‌هایی هم دارد از نمایندگان زنی که در مجلس کاری برای هم جنسان خودشان نکردند و حتی کنایه می زند به آن هایی که به اسم راستگو به شورای شهر رفتند و بعد …

آزاده نامداری حتی از دعوت شدن برای کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر هم برایمان روایت کرد. او در این گفتگو که پیش از اعلام نتیجه انتخابات آمریکا انجام شده بود از علاقه اش به رییس جمهور شدن هیلاری کلینتون هم گفت.

مشروح گپ و گفت سیاسی خبرگزاری خبرآنلاین با آزاده نامداری، مجری نام آشنای تلویزیون را در ادامه بخوانید؛
*****

خانم نامداری! همین ابتدا بگویم جنس سوالات ما فرهنگی و هنری نیست، چند سوال سیاسی از همین جایگاهی که هستید ..

من که سیاسی بلد نیستم ولی هرچه بلد نباشم می‌گویم بلد نیستم (خنده)

اخیرار رهبری ابلاغیه‌ای درباره سیاست های کلی انتخابات داشتند…

نه در این حد سخت…

در این ابلاغیه به بحث رجل سیاسی اشاره شده است و بعضی را امیدوار کرده است شاید خانم ها اینبار در تعریف این واژه قرار بگیرند.شما به عنوان زنی که در عرصه اجتماعی فعال هستید چقدر علاقه دارید روزی رییس جمهور شوید؟ در حال حاضر سقف آرزوهای سیاسی زنان ایرانی نماینده مجلس شدن یا معاون رییس جمهور شدن است.دوست ندارید قدوقامت سیاسی زنان ایرانی بلندتر شود؟

من اصلا نمیتوانم رئیس جمهور شوم. خانه خودمان هم به زور اداره می کنم. (خنده)من به خیلی از این سئوال ها از منظر سیاسی نمی توانم پاسخ دهم چون یک نگاه روانشناسی و جامعه شناسی شاید حتی تاریخی می خواهد. اینکه زنان ما از گذشته تا به امروز چه جایگاهی داشتند و آنچه که من گمان می کنم در مورد زنان بسیار واجب است و نیاز هست که وجود داشته باشد و متاسفانه نمی دانم در چه زمانی و از کجا این واژه در خانم های ما در حال کمرنگ  شدن است، واژه ای به نام عزت نفس است. خب این واژه چیزی است که بعدی درونی زن را تقویت می کند و به آن قدرت می دهد. من گمانم می کنم در برهه ای از تاریخ این عزت نفس در خانم ها کمتر شد. خانم ها هم در گذر زمان به این سمت و سو گرایش پیدا کردند. این مسیر که خانم ها در آن قرار گرفتند، دیگر با واژه رجل سیاسی کیلومترها فاصله دارد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: