علاقه ایرانی‌ها به آموزش زبان ترکی در شهر وان

نگام ، بین الملل _گردشگران ایرانی که برای خرید و گذراندن تعطیلات به شهر وان ترکیه می آیند، در کلاس‌های آموزش زبان ترکی در این شهر نیز شرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی گردشگران ایرانی که اغلب برای خرید و سپری کردن تعطیلات به شهر وان ترکیه سفر کرده و موجب رونق اقتصادی این شهر شده اند، به منظور برقراری ارتباط بهتر و بیشتر با مردم این شهر در کلاس های رایگان آموزش زبان ترکی انجمن جوانان وان شرکت و اقدام به فراگیری این زبان می کنند.

جودت ارسلان، رئیس انجمن جوانان وان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: ایرانیانی که به وان سفر می کنند اغلب در برقراری ارتباط با کسبه شهر مشکل داشتند، به همین دلیل این مجموعه اقدام به گشایش این کلاس ها کرد.

وی افزود: آنها هنگام خرید یا بیماری توانایی گفتن تقاضای خود را نداشتند، اما در حال حاضر بیشتر شرکت کنندگان می توانند ترکی صحبت کنند و انشالله این دوستان در آینده نیز بتوانند به ادامه تحصیل در دانشگاه های وان بپردازند.

شیلر فتاحی، زبان آموز ایرانی نیز می گوید: سالی چندین بار به وان سفر می کنم و دوست دارم مدت بیشتری در این شهر بمانم، به همین دلیل می خواهم ترکی یاد بگیرم.

دریا فلاح نیز که از ارومیه برای خرید به وان سفر می کند، می گوید: برای تسهیل در خرید می خواهم ترکی یاد بگیرم و مطمئنم ظرف مدت کوتاهی به این زبان تسلط خواهم یافت.

با دیگران به اشتراک بگذارید: