Tuesday 28 February 2017 - سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
فساد مالی به دفتر قاضی القضات رسید
چرا وجوه دولتی به حساب شخصی رئیس قوه قضاییه واریز می شود؟
 سه شنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۵

نگام، سیاسی _ وازیر وجوه دولتی به حساب شخصی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه با اعتراض نماینده تهران روبرو شد. محمود صادقی نماینده تهران در جلسه علنی مجلس نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواستار شفاف سازی حساب های شخصی رئیس قوه قضاییه شد.

به گزارش در صحن محمود صادقی از وزیر اقتصاد خواسته توضیح دهد اینکه گفته این پولها در حدود قانون و موازین شرعی به حساب لاریجانی واریز می شود بر مبنای کدام قانون است. صادقی همچنین از لاریجانی خواسته توضیح دهد چقدر پول به این حساب ها ریخته شده، سود حاصله چقدر بوده و در چه راهی هزینه شده است.

اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بخشی از وجوه دولتی دریافتی توسط قوه قضاییه به حساب شخصی آیت الله لاریجانی واریز می شود. وزیر اقتصاد در مصاحبه ای این خبر را تکذیب کرد و گفت: از بیست سال پیش در یک هماهنگی میان خزانه داری کل و بانک مرکزی مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضاییه به صورت سپرده در سیستم بانکی قرار گرفته است که این جزء اموال شخصی رئیس قوه قضاییه محسوب نمی شود. محمود صادقی این پولها را اموال شخصی مردم و متعلق به اصحاب دعوی در محاکم حقوقی و کیفری و بعضا متعلق به متهمان در دادسراها خوانده و گفته این پولها بابت قرارهای وثیقه و تودیع خسارت احتمالی در صندوق دادگستری واریز می شود. لذا سوال من این است که کدام موازین شرعی اجازه می دهد قوه قضاییه در این وجوه تصرف کند؟ این وجوه را سپرده گذاری و سود حاصله را تملک کند؟
قوه قضاییه هنوز به این خبر واکنش نشان نداده است.
با دیگران به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه: https://negaam.news/d8a8b
 
 
 منتخب سردبیر
 
 
 
مطالب دیگر
 
 نظرات
 
 

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
wpDiscuz
 
شنیده ها
 
حمله ماموران گارد ویژه زندان اوین به سالن یک بند هفت جهت بازرسی/ تیراندازی مستقیم به کولبران و توقیف اجناس کولبران/ محدودیتهای تماس و کمبود کارت تلفن در زندان مشهد / شواهد نشان دهنده استفاده از ماده شدیدا حرارت زای ترامایت در پلاسکو / محبوس شدن دانشجویان دانشگاه بهشتی درون ساختمان آموزش / شنیده ها حکایت از ممنوع الخروج شدن حسین فریدون برادر رئیس جمهور محترم حکایت دارند / تجمع اعتراضی کشاورزان شاوور مقابل استانداری / تجمع اعتراضی مردم تبریز در اعتراض به آلودگی هوا / کولبر سقزی بر اثر تعقیب و گریز جان باخت / تجمع کارگران کشت و صنعت مهاباد امروز هم ادامه داشت / داعشی خواندن یکی از زندانیان سیاسی بلوچ برای تشویق زندانیان به کتک زدن آنها / شعار مرگ بر خامنه ای در خیابانهای مشهد / شعار مرگ بر دیکتاتور و پاره کردن عکس خامنه ای توسط زندانیان / انتقال ۱۲ زندانی برای اجرای حکم اعدام در ندامتگاه مرکزی کرج / اعلام تحصن در مقابل دفتر ریاست جمهوری در تهران در حمایت از زندانیان سیاسی / تجمع مالباختگان شرکت کنتورسازی ایران در مقابل مجلس / تحصن پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ذغال سنگ کرمان /
 
 
 
 
نا گفته های ایران ما در گذشته، عنوان صفحه ای در فیس بوک بود که هدف اصلی فعالیت آن افشای برخی از تخلفات، سوءاستفاده ها، خیانت ها و هم چنین آشکار ساختن زوایای پنهان اتفاقات و رخداد هایی بود که به موجب آن کشور عزیزمان ایران به ناحق دچار سوء مدیریت و بحران و کاستی گردیده است. این صفحه فیس بوکی پس از اقبال و توجه مخاطبان در اقصی نقاط دنیا، هم اکنون با نام مخفف نگام در قالب سایت خبری تحلیلی به جامعه ی رسانه ای پیوسته است تا همان اهداف را به صورت جدی تر و موثر تر پیگیری نماید.
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری نگام (ناگفته های ایران ما) است.