Sunday 04 December 2016 - یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
فساد مالی به دفتر قاضی القضات رسید
چرا وجوه دولتی به حساب شخصی رئیس قوه قضاییه واریز می شود؟
 سه شنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۵
sadeghi

نگام، سیاسی _ وازیر وجوه دولتی به حساب شخصی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه با اعتراض نماینده تهران روبرو شد. محمود صادقی نماینده تهران در جلسه علنی مجلس نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواستار شفاف سازی حساب های شخصی رئیس قوه قضاییه شد.

به گزارش در صحن محمود صادقی از وزیر اقتصاد خواسته توضیح دهد اینکه گفته این پولها در حدود قانون و موازین شرعی به حساب لاریجانی واریز می شود بر مبنای کدام قانون است. صادقی همچنین از لاریجانی خواسته توضیح دهد چقدر پول به این حساب ها ریخته شده، سود حاصله چقدر بوده و در چه راهی هزینه شده است.

اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بخشی از وجوه دولتی دریافتی توسط قوه قضاییه به حساب شخصی آیت الله لاریجانی واریز می شود. وزیر اقتصاد در مصاحبه ای این خبر را تکذیب کرد و گفت: از بیست سال پیش در یک هماهنگی میان خزانه داری کل و بانک مرکزی مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضاییه به صورت سپرده در سیستم بانکی قرار گرفته است که این جزء اموال شخصی رئیس قوه قضاییه محسوب نمی شود. محمود صادقی این پولها را اموال شخصی مردم و متعلق به اصحاب دعوی در محاکم حقوقی و کیفری و بعضا متعلق به متهمان در دادسراها خوانده و گفته این پولها بابت قرارهای وثیقه و تودیع خسارت احتمالی در صندوق دادگستری واریز می شود. لذا سوال من این است که کدام موازین شرعی اجازه می دهد قوه قضاییه در این وجوه تصرف کند؟ این وجوه را سپرده گذاری و سود حاصله را تملک کند؟
قوه قضاییه هنوز به این خبر واکنش نشان نداده است.
با دیگران به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه: https://negaam.news/d8a8b
 
 
 منتخب سردبیر
 
 
 
مطالب دیگر
 
 نظرات
 
 

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
wpDiscuz
 
شنیده ها
 
طبق شنیده‌ها محمد امامی تهیه کننده مجموعه «شهرزاد» شب گذشته با قید وثیقه آزاد شد/ درخواست خاتمی برای دیدار با رهبری. برخی اخبار حکایت از آن دارد که سیدمحمد خاتمی اخیرا با وساطت برخی شخصیت ها از دفتر رهبری درخواست دیدار با رهبری را داشته است/ ماموریت آخوندی برای چینش لیست اعضای شورای شهر تهران/واکنش هراس آلود مرجع حکومتی نسبت به تجمع پاسارگاد٬همراه با فیلم درگیری مردم با نیروهای حکومتی. حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در قم با لحنی تهدیدآمیز با بیان «باز ما زنده، نشسته و تماشاگر هستیم» به برگزاری تجمع روز کوروش در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد واکنش انتقادی نشان داد و مشارکت کنندگان در این تجمع را «ضد انقلاب» خواند/ تجمع اعتراضی جامعه آزمایشگاهیان مقابل وزارت بهداشت. جمع کثیری از جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور صبح امروز در مقابل وزارت بهداشت به دلیل پیگیری نشدن مطالباتشان همچنین در جهت مخالفت با واگذاری بی‌رویه آزمایشگاه‌ها به افراد غیرکارشناس و غیرایرانی، تجمع کردند/یکی از چهره هایی که افشای فساد وی در دستور کار اصلاح طلبان قرار سیدصولت مرتضوی شهردار مشهد که وابسته به جبهه‌ی پایداری است و در دولت احمدی‌نژاد معاون سیاسی وزیر کشور بود، می باشد .از فسادهای مرتضوی دادن مجوز ساخت برج زیباسازه در مشهد بر خلاف تمامی ضوابط شهرسازی، به ارتفاع ۱۴۰ متر مجوز است که برخلاف استعلام و نظر مدیرعامل‌ قطار شهری وقت شهرداری، چندین طبقه منفی نیز برای پارکینگ به این برج اختصاص داده است که این امر، موجب تغییر مسیر خط ۳ قطار شهری مشهد خواهد شد/ یکی از طلاب درس خارج رهبری که بعضاً بعضی مطالب درس را نوشته و بدون ذره‌ای کم و کاست در فضای مجازی و رسانه‌ها و... منتشر می‌کرد، از طرف برگزارکنندگان، از درس اخراج شده است/ زنگ خطر در ميادين نفتي. دارد دير مي شود. متوسط توليد هر حلقه چاه ميادين نفتي كشور از ٢٦ هزار بشكه در روز در سال ١٣٥٠ به كمتر از ٢هزار بشكه در سال ١٣٩٠رسيده است! اين يعني دارد دير مي شود نيازمند سرمايه گذاري هستيم/استراتژی مخالفان دولت در آستانه انتخابات مشخص شد. با پنج "ت" به دولت بتازید. مخالفان دولت برای زیر سوال بردن خدمات روحانی و کابینه اش استراتژی پنج "ت" را در پیش گرفتند، بر اساس این استراتژی آنها در ماههای پیش رو قرار است روی "توقیف فرهنگی" ، "تخریب سیاسی"، " تشویش اقتصادی"، "تعلیق ورزشی" و "تهدید اجتماعی" متمرکز شوند. مخالفان دولت قصد دارند ضمن اینکه در عرصه سیاست داخلی و خارجی دولت را تخریب می کنند، اهالی فرهنگی را با اقداماتی همچون تلاش برای متقاعد کردن مراجع ذیصلاح، زمینه توقیف آثار فرهنگی و هنری را مهیا کنند، در حوزه اقتصادی با انتشار گزارش های هدفمند و سیاه نمایی خدمات دولت را زیر سوال ببرند، در حوزه ورزشی از طریق اقدامات کمیته ملی المپیک شرایط تعلیق ورزش ایران از طریق مجامع جهانی را ایجاد کنند و در مسائل اجتماعی جوانان که پایگاه اجتماعی دولت محسوب می شوند را با تهدید از میدان به در کنند
 
 
 
 
نا گفته های ایران ما در گذشته، عنوان صفحه ای در فیس بوک بود که هدف اصلی فعالیت آن افشای برخی از تخلفات، سوءاستفاده ها، خیانت ها و هم چنین آشکار ساختن زوایای پنهان اتفاقات و رخداد هایی بود که به موجب آن کشور عزیزمان ایران به ناحق دچار سوء مدیریت و بحران و کاستی گردیده است. این صفحه فیس بوکی پس از اقبال و توجه مخاطبان در اقصی نقاط دنیا، هم اکنون با نام مخفف نگام در قالب سایت خبری تحلیلی به جامعه ی رسانه ای پیوسته است تا همان اهداف را به صورت جدی تر و موثر تر پیگیری نماید.
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری نگام (ناگفته های ایران ما) است.