آشنایی با یکی از مخوف‌ترین نقاط زمین!

نگام، علم و تکنولوژی – محققان در اطراف مکزیک و در جایی میان دریای کارائیب و خلیج مکزیک، یک رودخانه زیرزمینی را کشف کردند. در این رودخانه گازهای سمی بسیاری وجود دارد که آن را به یکی از ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین نقاط زمین تبدیل کرده است.

در میان جنگل‌های حاره‌ای و پر از درخت منطقه‌ی کارائیب و مکزیک، گودال‌های آبی بسیار مخوفی وجود دارد و اینک محققان یک رودخانه زیرزمینی را در زیر یکی از این گودال‌ها کشف کرده‌اند. رودخانه‌ای در اعماق گودال آبی بزرگ Cenote Angelita وجود دارد که محققان حدس می‌زنند تا ۳۰ متری زیر زمین نیز جریان داشته باشد.

 

capture21-620x408

این رودخانه در جایی که آب شور و جریان آب شیرین به یکدیگر می‌رسند، از ابرهای ضخیم متشکل از سولفید هیدروژن پوشیده شده است و اگر این گاز استنشاق شود نتیجه‌ای جز مرگ به همراه نخواهد داشت! جنگلی که در بالای این رودخانه قرار گرفته، یکی از زیباترین و بکرترین مناطق جهان است، اما وقتی در عمق این گودال نفوذ می‌کنیم و به این رودخانه زیرزمینی می‌رسیم، متوجه می‌شویم که با یکی از ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین نقاط کره‌ی زمین روبرو هستیم.

در این رودخانه زیرزمینی گاز مرگبار سولفید هیدروژن وجود دارد

با توجه به اینکه ابر گازی بر فراز این رودخانه زیرزمینی بیش از ۳ متر ضخامت دارد، محققان کار بسیار سختی برای نفوذ به این مکان دارند و همین مسئله موجب ناشناخته بودن آن شده است. با این حال محققان دست از تلاش برنداشته‌اند و قصد دارند تا با نفوذ به این گودال، راز شکل‌گیری این رودخانه را کشف کنند. مایاها عقیده داشتند که این گودال‌ها دروازه‌ی ورود به دنیای زیرزمینی هستند.

 

cenote-diagram-620x320

با دیگران به اشتراک بگذارید: