انتقاد نماینده مجلس: افراطی‌ها یاران امام و خادمان مردم را مورد حمله قرار می‌دهند

نگام ، سیاسی _ حضرتی با اشاره به اقدامات جریان‌های افراطی داخلی برای حذف چهره‌های انقلابی، تصریح کرد: در داخل کشور برخی از جریان‌های افراطی بر طبل تفرقه و حذف چهره‌های انقلابی را می‌کوبند. آنان -جریان‌های افراطی- یاران امام و خادمان مردم را مورد حمله قرار می‌دهند و با طرح شعار علیه خودی‌ها، موجب بروز بحران در کشور می‌شوند….

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم با اشاره به جای خالی افرادی همچون احمد توکلی در مجلس دهم، به حوادث سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: باید راهی بیابیم و بعد از اتفاقات تلخ سال ۸۸ بتوانیم نیروهای انقلاب را برگردانیم.

به گزارش خبرآنلاین،‌ الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس دهم در نطق میان دستور خود به موضوعاتی همچون جای خالی نمایندگانی همچون احمد توکلی در مجلس دهم پرداخت و گفت: جای افرادی مثل احمد توکلی در این مجلس خالی است اگر نظام حزبی بود این افراد میتوانستند حاضر شوند. باید در این مجلس برای اصلاح قانون انتخابات، به صورت جدی اقدامی انجام شود.

او در ادامه تشکرهای نطقی خود، از عارف و فراکسیون امید نیز تشکر کرد و گریزی هم به برخورد با خبرنگارهای افشا کننده فساد پرداخت و افزود: امیدوارم هیچ خبرنگاری به خاطر اخبار تخلف مسئولان مورد بازخواست قرار نگیرد. باید جرات را به رسانه ها برگردانیم.

حضرتی با اشاره به اقدامات جریان‌های افراطی داخلی برای حذف چهره‌های انقلابی، تصریح کرد: در داخل کشور برخی از جریان‌های افراطی بر طبل تفرقه و حذف چهره‌های انقلابی را می‌کوبند. آنان -جریان‌های افراطی- یاران امام و خادمان مردم را مورد حمله قرار می‌دهند و با طرح شعار علیه خودی‌ها، موجب بروز بحران در کشور می‌شوند.

منشور برادری امام خمینی نکته ای بود که این عضو فراکسیون امید در رابطه با آن گفت: بنده در مورد ضرورت مراجعه به منشور برادری امام خمینی سخن میگویم تا با وفاق ملی توان مقابله با تهدیدها را داشته باشیم. امام تأکید داشتند که همه باید خود را در برابر نقد قرار دهیم. همه جریان های انقلاب دلسوز انقلاب هستند و هیچ کس حق ندارد به روش حذف مخالفان دست بزند.

وی با اشاره به تلاش برخی برای رنگ عقیدتی دادن به اختلافات سیاسی، اظهار کرد: امام بر پرهیز از رنگ عقیدتی دادن به اختلافات سیاسی تاکید کردند.علی رغم اینکه برخی تلاش می کنند به اختلافات سیاسی رنگ عقیدتی بدهند اما روشن است که این نیروهای سیاسی در چارچوب نظام می اندیشند.

این نماینده مجلس دهم در توضیح دلایل مطرح کردن این بخش از منشور برادری امام خمینی در نطقش، تشریح کرد: این جمله از این جهت اهمیت دارد که شاهد حذف نیروهای زیادی از دایره خدمت به مردم و نظام هستیم، تنها به این خاطر که از سوی یک جناح خاص متهم به تجدید نظر در ارزش های انقلابی شدند. در حالی که قالب آنها وفادار به ارزش های نظام و انقلاب هستند. و این اتهامات را ابزار حذف سیاسی خود می دانند.

در این میان مطهری که ریاست مجلس را بر عهده داشت مدام با تذکر اتمام وقت،‌ خواهان پایان دادن حضرتی به تذکرش شد و حضرتی با بیان این جمله که «بنده میخواستم از این منظر و با بیان این نکات به حوادث ۸۸ اشاره کنم. باید با هم راهی برای حل این قضیه پیدا کنیم و بعد از این اتفاقات تلخ بتوانیم نیروهای انقلاب را در مسیری که به نفع اسلام و انقلاب باشد برگردانیم.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: