درخواست دختران میرحسین و رهنورد از علی شریعتی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

نگام ، حقوق بشر _ دختران میرحسین و رهنورد در نامه‌ای به علی شریعتی و دیگر زندانیان سیاسی که این روزها در اعتصاب غذا به سر می‌برند، از آنان خواسته‌اند به اعتصاب غذا که هم مسیران راه حق و آزادی را غمگین کرده است پایان دهند: سرزمین ما به بزرگان غیور و همواره ایستاده ای چون شما نیازمند است برای روزی که درهای زندان ها گشوده شوند و نه شما و خواهران و برادران دیگرمان در حبس نباشند و نه شمارش ایام حصر پدر و مادر مظلوممان و جناب آقای کروبی از ٢٠٠٠ روز گذشته باشد.

دختران میرحسین و رهنورد در نامه‌ای به علی شریعتی و دیگر زندانیان سیاسی که این روزها در اعتصاب غذا به سر می‌برند، از آنان خواسته‌اند به اعتصاب غذا که هم مسیران راه حق و آزادی را غمگین کرده است پایان دهند.

به گزارش کلمه، علی شریعتی، زندانی سبز حامی دولت که از دهم آبان ماه در اعتراض به بازداشت مجدد خود دست به اعتصاب غذا زده و از هفته پیش نیز وارد اعتصاب خشک شده است در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

ساعتی پیش کلمه خبر داد که این زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین که روز گذشته پس از بیهوشی برای لحظاتی تنفسش قطع شده، با تنظیم وصیت‌نامه‌ای نوشته است: امروز که در پانزدهمین روز اعتصاب غذا و هفتمین روز اعتصاب غذای خشک خود به سر می‌برم مرگ را بسیار نزدیک می‌بینم هفت بار بیهوش شده و ایستاده سقوط کردم یک بار ایست تنفسی داشتم. اینها همه کافی‌ست تا انسان عاقل بداند که مرگ نزدیک‌تر از همیشه است.

متن پیام دختران میرحسین و رهنورد خطاب به علی شریعتی به گزارش کلمه را با هم می‌خوانیم:

برادر بزرگوار جناب آقای شریعتی

و دیگر عزیزانی که در شرایط ظالمانه این روزها جسم شریفتان را آخرین سپر شرایطی بی انصافانه کرده اید…

سرزمین ما به بزرگان غیور و همواره ایستاده ای چون شما نیازمند است برای روزی که درهای زندان ها گشوده شوند و نه شما و خواهران و برادران دیگرمان در حبس نباشند و نه شمارش ایام حصر پدر و مادر مظلوممان و جناب آقای کروبی از ٢٠٠٠ روز گذشته باشد. تا روزی بیاید که با قلبی مضطرب در انتظار شکستن اعتصاب عزیزانمان نباشیم…

پس برای تحقق هرچه سریع تر این آرزو از شما خواهشمندیم که به این اعتصاب غذا که ما و بقیه هم مسیران راه حق و آزادی را غمگین کرده است پایان دهید.

خواهران شما

کوکب زهرا و نرگس موسوی خامنه

با دیگران به اشتراک بگذارید: