برگزاری مراسم باشکوه گشایش کانال تی آر تی ورلد

نگام ، بین الملل _ اردوغان : شبکه تلویزیونی تی‌آر‌تی ورلد پنجره‌ای است که از ترکیه به سوی جهان گشوده شده است
به گزارش ت ر ت فارسی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم آغاز به کار شبکه تلویزیونی تی‌آر‌تی ورلد در سالن فرهنگ و کنگره مجتمع کاخ ریاست جمهوری در آنکارا، گفت: معتقدم که شبکه تلویزیونی تی‌آر‌تی ورلد پنجره‌ای است که از ترکیه به سوی جهان گشوده شده است.
ادامه سخنان رئیس جمهور ترکیه در این مراسم به شرح زیر است: در این دوره با وجودی که گویندگان و شبکه های تلویزیونی متفاوتند، طرح خبر و زبان یکنواخت آن قابل تحسین است. می بینم که «TRT World» با کارکنان حرفه ای و متشکل از خبرنگاران ۳۶ کشور مختلف جهان، ماموریت خود را به خوبی انجام می دهند.می دانیم تا زمانی که آرامش در منطقه برقرار نشود، ترکیه هم به آرامش نخواهد رسید.

ارزش‌های انسانی را به خطر نینداختیم و نخواهیم انداخت. برای حل مشکلات منطقه‌ای و جهانی تلاش می کنیم. هویت ظالم را در نظر نمی گیریم. یک پای خود را در ترکیه ثابت می کنیم و با پای دیگرمان در برقراری صلح و آرامش جهانی مشارکت می کنیم.
بدون تردید یکی از زمینه هایی که طی ۱۴ سال گذشته انقلابی در آن رخ داده است، سیاست خارجی ماست. سیاست خارجی ترکیه در دوره اقتدار ما تغییری نمونه داشته است. امروز محور اصلی سیاست خارجی ما ارزش های انسانی است. علاوه بر آن بر اساس سازگاری با منافع ملی پی ریزی شده است. امکان ندارد ترکیه روی خود را از اتفاقاتی که در اطرافش روی می دهد، برگرداند.

اگر کودتای نافرجام شب ۱۵ جولای در ترکیه موفق بود، امروز رسانه‌های بین‌المللی که خودشان را پیروان دموکراسی و آزادی‌ها فرض می کنند، با استفاده از تمامی امکاناتشان برای مشروعیت بخشیدن به این کودتا تلاش می کردند. افرادی که امروز از ما انتقاد می کنند که آزادی مطبوعات در کشور وجود ندارد و از طرفداران تروریسم حمایت می کنند، در صورت موفقیت کودتای ۱۵ جولای امکانات و اولویت خود را در اختیار کودتاگران قرار می دادند. چون در گذشته هم چنین کردند. مانند آنچه که در مصر روی داد و کودتاچیانی که دستشان به خون مظلومان آغشته بود را به جامعه جهانی مانند قهرمانان دموکراسی معرفی کردند ولی ناکام ماندند.

من لحظاتی قبل با مدیران و دست اندرکاران سریال «دیریلیش ارطغرل» (افسانه زنده شدن طغرل) دیدار کردم و به ایشان گفتم که هیچگاه روحیه خود را به دلیل ارزیابی های دیگران از دست ندهید. این ملت شما را در آغوش گرفته است. اگر آنها( اعطا کنندگان جایزه) شما را در آغوش بگیرند یا نگیرند هیچ تفاوتی ندارد. جایزه ای که آنها در آن مراسم با آن گونه رفتارها اعطا می کنند، مهم نیست. در اصل مهمتر از همه این است که شما قلب مردم را تصاحب کرده اید. شما برنده اید و جایزه واقعی هم همین است.

نومان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه نیز اعلام داشت : تی آر تی با ۱۳ کانال تلوزیونی، ۱۶ کانال رادیویی، ۵ مجله و برنامه های رادیویی و اینترنتی به ۴۱ زبان و لهجه متفاوت ، نماینده گان خود در ۱۳ کشور جهان همچنان ستاره درخشان رسانه های دولتی در ترکیه می باشد.

شنول گوکا مدیر کل سازمان رادیوـ تلویزیون دولتی ترکیه نیز طی سخنانی به استراتژی انتشاراتی تی آر تی اشاره کرده و گفت : استراتژی انتشاراتی تی آر تی در دوره های آتی چنان تی آر تی ورلد برون گرا و از نظر محتوا نیز کشورهای خارجی را مد نظر قرار خواهد داد.

گوکا تاکید کرد : می خواهیم تا ترکیه و انسان ترک را نه تنها به زبان انگلیسی بلکه به دیگر زبانها به تمامی جهان بازگو کنیم.

ابراهیم ارن معاون مدیرکل تی آر تی نیز ضمن ارائه اطلاعاتی پیرامون تی آر تی ورلد، اصول و قواعد انتشاراتی این کانال جدید را تشریح کرد.

ارن گفت : هدف انتشاراتی تی آر تی ورلد بر اصل انسان متکی بوده و دیدگاه جسورو شجاعانه در خبرنگاری و بررسی عمیق مسائل اصول آن را تشکیل می دهد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: