اصلاح‎طلبان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا یک لیست واحد ارائه دهند

نگام ، سیاسی _ اصلاح‎طلبان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا یک لیست واحد ارائه دهند. اما در صورتی که این یک لیست به دو لیست تغییر یافت نزدیک به ۷۰ درصد از این افراد مشترک خواهند بود، البته درباره انتخابات ریاست جمهوری باید گفت که قطعا اصلاح طلبان یک کاندید خواهند داشت.
به گزارش رویداد ۲۴ عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‌ها، از احتمال ارایه دو لیست از سوی اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر و روستای سال آینده خبر داد. به گفته او در صورتی که دوستان نتوانند به روش حزبی عمل کنند در انتخابات شورای شهر و روستا لیست دوم ارایه خواهد شد و البته دو لیست با هم اشتراکات فراوانی خواهند داشت.

سال آینده دو انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری برگزار می‎شود. آن چیزی که از حالا توسط گروه‎های سیاسی مورد تاکید قرار می‎گیرد ارائه یک لیست برای هر دو انتخابات است.

محمدرضا باهنر از چهره‎های اصولگرا در آخرین نشست خبری خود گزینه‏هایی که نام‎شان برای ریاست جمهوری از طیف اصولگرا بر سر زبان‎ها افتاده را مورد خطاب قرار داد و از آنان درخواست کرد تا کاندیدا نشوند. اصلاح‎طلبان نیز از زمانی که بحث انتخابات به میان آمد، مطرح کردند که بر سر یک کاندید در ریاست‎جمهوری به اجماع رسیده‎اند و آن کسی نیست جز حسن روحانی.

هر دو گروه سیاسی به خوبی می‎دانند در صورتی که لیست کاندیداها در ریاست جمهوری و شورای شهر از عدد یک فراتر رود احتمال شکست برای آنها افزایش پیدا خواهد کرد. حداقل انتخابات سال ۹۲ و ۹۴ برای هر دو طیف شاخص مناسبی برای ارزیابی اتحاد و افتراق در انتخابات است؛ اتحادی که اصلاح طلبان را در هر دو انتخابات با افتراق اصولگرایان به پیروزی رساند.

محسن رهامی از فعالان اصلاح‎طلب و عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‎ها اما در گفت‎وگویی اعلام کرده است که در صورت اختلاف بین اصلاح‎طلبان دولیست انتخاباتی برای شورای شهر معرفی خواهد شد.

محسن رهامی، عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‌ها و فعال سیاسی اصلاح‎طلب در این رابطه به رویداد۲۴گفت: اصلاح‎طلبان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا یک لیست واحد ارائه دهند. اما در صورتی که این یک لیست به دو لیست تغییر یافت نزدیک به ۷۰ درصد از این افراد مشترک خواهند بود، البته درباره انتخابات ریاست جمهوری باید گفت که قطعا اصلاح طلبان یک کاندید خواهند داشت.

وی در ادامه در این رابطه که آیا ارائه دو لیست شکست اصلاح‎طلبان در انتخابات شورای شهر را به همراه ندارد، تاکید کرد: شورای شهر کمترجنبه سیاسی دارد و این نگاه به نسبت مجلس بسیار کمتر است. اما همانطور که در بالا مطرح کردم تلاش می‎کنیم لیست واحد ارائه دهیم.

رهامی در این‎باره که در چه صورتی اصلاح طلبان دو لیست ارائه خواهند کرد، توضیح داد: در صورتی که دوستان نتوانند به روش حزبی عمل کنند در انتخابات شورای شهر و روستا لیست دوم ارایه خواهد شد و البته همانطور که گفتم دو لیست با هم اشتراکات فراوانی خواهند داشت.

این عضو شورای مرکزی انجمن مدرسین دانشگاه‎ها افزود: انتظارات و توقعات مردم از شورای شهر نسبت به مجلس متفاوت است و در جایگاه خود البته بسیار مهم به شمار می‎رود. مردم در شورای شهر کسانی را انتخاب می‎کنند که انتظارات و توقعات‎شان را برآورده سازد و مطالبات آنان را پاسخ دهد.

محمد جواد حق‎شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز درباره احتمال دو لیست کاندیداتوری برای انتخابات شورای شهر از سوی اصلاح طلبان در صورت بروز اختلاف به رویداد۲۴ گفت: هنوز به مرحله تهیه لیست نرسیده‎ایم که درباره اختلاف آن صحبت به میان آید. تا زمان تکمیل لیست برای شورای شهر زمان زیادی هست و طبیعی است اگر اختلافی هم بخواهد پیش بیاید درهمان زمان خبر به بیرون درز پیدا می‎کند.

وی درباره اظهارات محسن رهامی در خصوص ارایه دو لیست از سوی اطلاح‎طلبان نیز گفت: مصاحبه آقای رهامی را هنوز مطالعه نکردم ولی تمام سمت‎وسوی اصلاح‎طلبان این است که به مانند انتخابات در سال ۹۲ و ۹۴ همراه با وحدت و یکپارچگی گام بردارند زیرا همه به خوبی می‎دانند، موفقیت در گرو حفظ انسجام است.

حق شناس در‎این باره که اگر اصلاح‎طلبان بیش از یک لیست ارائه دهند، آیا شکست را پیشاپیش نپذیرفته اند، تاکید کرد: در صورتی که بیش از یک لیست ارائه شود باید گفت مردم هوشمند هستند و در انتخابات به درستی انتخاب خواهند کرد زیرا مردم در مراحل مختلف به خوبی نشان دادند از تمرکز خوبی برای انتخاب فرد اصلح برخوردار هستند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اضافه کرد: با تمام اینها اما جریان اصلاح طلب نیاز به وحدت و یک‎صدایی دارد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: